Golfové noviny


06. června 2022 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Vtip týdne: Není nad radu lékaře

„Jak to, že jsi teď na golfu mnohem častěji?" ptá se kamarád svého parťáka.

Celý článek...
PGA Tour: Slavný podnik patřil Horschelovi

Hor MemMemorial Tournament, jenž je nerozlučně spojený se jménem Jacka Nicklause, patřil pro letošní rok Billy Horschelovi. Zkušený Američan zvítězil o čtyři rány před Aaronem Wisem, s odstupem dalších dvou úderů si třetí místo rozdělili Patrick Cantlay a Joaquin Niemann.

Celý článek...
Nenápadný vítěz Burns slavil ve fastfoodu. A už je devátý na světě

Burns-Caroline-750Mohla by z toho být dobrá aktuální golfová hádanka: který hráč z elitní desítky světového žebříčku je tím nejméně nápadným? Ano, správná odpověď rozhodně zní Sam Burns. A platí to i navzdory tomu, že pětadvacetiletý Američan minulý týden vyhrál Charles Schwab Challenge a připsal si svůj čtvrtý turnajový triumf na PGA Tour. Přesto je poněkud ve stínu hráčů, kteří jsou v pořadí OWGR klidně i pár desítek příček za ním. Čím to?

Celý článek...
Na Zbraslavi vítězí Němka Chiara Noja, Sára Kousková druhá

amundi-kouskova-750Na Zbraslavi v Prague City Golf vyvrcholil v neděli 5. června ženský golfový turnaj druhé nejvyšší evropské profesionální série LETAS, Amundi Czech Ladies Challenge. Z výhry a šeku na 6.000 euro se radovala Němka Chiara Noja, hned za ní se umístila česká profesionálka Sára Kousková (na snímku), obhájkyně loňského vítězství.

Celý článek...
Lukáš Pařenica: Konkurence nezaškodí. Obzvláště v golfu

parenica-lukas-750Věříte, že se letos golfový svět dočká menší revoluce a vznikne projekt, který bude životaschopnou konkurencí pro PGA Tour? Ve chvílích, kdy čtete tyto řádky, už možná víte víc než my, kteří jsme pro vás jarní vydání časopisu připravovali.
Nejasnostmi opředený podnik, který mají finančně zaštítit saudskoarabští investoři a jehož hlavní tváří je bývalý golfista Greg Norman, je jedním z jeho ústředních témat. Potíž byla v tom, že ještě do uzávěrky nebylo leccos kolem nové superligy tak docela jasné. Známe termíny, známe hřiště, ale najdou se skutečně přední světoví hráči, kteří „zradí" a utečou ke konkurenci? Shrnuli jsme pro vás aspoň základní informace, živo totiž bylo na tohle téma už v únoru.

Celý článek...
OGS 2022: Malacky zvládl nejlépe Oldřich Zána

ogs-malacky-winners-750V pořadí sedmý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 1. června v Golf Resortu Eurovalley v Malackách. Nezapomenutelný zážitek ze 75parové neobvyklé osmnáctky si odnesli všichni hráči, vítězem se ale mohl stát jen jeden, Oldřich Zána (na snímku uprostřed), kterého na pódiu doprovázeli Stanislava Steskalová a Petr Lakomý.

Celý článek...
Chcete zlepšit svou hru? Nabízíme pár základů, na kterých můžete hru stavět, 2. díl

ilu-advice-750Golfová sezona je už v plném tempu a nejspíš každý hráč touží po tom, aby svou hru posunul o nějakou tu výkonnostní úroveň výš. A nemusí jít zrovna o útok na nejvyšší příčky světového žebříčku. Bohatě postačí získat větší jistotu při každé ráně. Nabízíme několik tipů, nebo spíš základů, na kterých můžete svou hru stavět.

Celý článek...
O splněném snu aneb Léta vysněná návštěva rakouského Murhofu

Rak-Murhof-750Jsou hřiště a hřiště. Průměrných je nejvíc, nadprůměrných méně a pak je pár takových, která jste ještě nehráli, a přesto si na ně myslíte, protože jste o nich slyšeli nebo četli spoustu krásných věcí. Těšíte se na ně – a jednou, konečně, se na ně vypravíte. Tohle pro mě byl léta štýrský Murhof. Tradiční hřiště, jehož osmnáct fervejí poskládal v roce 1963 architekt Bernhard von Limburger na malý ostrov na řece Mur: vešly se tak tak. Šest desítek let jeviště těch největších turnajů, jaké se v zemi odehrávají, přesto hodně na vlastní členy zaměřený, trochu tajemný, s puncem šlechtické vznešenosti a exkluzivnosti.

Celý článek...
V Beřovicích si golf zahrajete snadno

berovice1-750Co mají golf a sjezdové lyžování společného? V Beřovicích to, že přijedete, koupíte si permanentku a hrajete celý den. Nemusíte kupovat drahé vybavení ani hradit žádné členství. V Beřovicích stačí přijít a můžete hrát. Místní akademie není žádné chip&putt hřišťátko. V souvislosti s lyžování se dá použít termín modrá sjezdovka. Jamky na beřovické akademii jsou zajímavě tvarovány, vedle kvalitních greenů tu najdete i všechny druhy překážek včetně vody, biozon i bunkerů. Vybavení navíc řešit nemusíte – bag s holemi včetně míčků si lze vypůjčit.

Celý článek...
Relaxujte a sportujte na Cihelnách

cihelny1-750Spojit sport a relaxaci můžete v golfovém resortu Cihelny. Stačí si vybrat z nabídky ubytování na 2, 3. nebo 5 nocí s polopenzí v místním hotelu a společně s tím získáte neomezený vstup do hotelového wellness světa Spa Academy s proskleným bazénem s vířivkou a čtyřmi druhy saun s relaxační zónou, jednu Oxy-led Spa Kapsle a thajskou masáž, slevu 25 procent na green fee na hřiště, jehož tvůrcem je legendární Gary Player. Plus 25% slevy na další golfová hřiště v nejbližším okolí, mj. Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Kynžvart či Sokolov.

Celý článek...
Příměstské tábory v Pyšelích

Pysely1-750Loreta Golf Club Pyšely pořádá příměstské letní tábory pro děti – pro začátečníky i pokročilé. První ze čtyř táborů startuje 11. července, poslední, určený pro pokročilé malé golfisty, začíná 22. srpna. Celodenní verze trvá od 9 do 16 hodin, ale je možné využít i půldenní verze – dopolední od 9 do 13 hodin končící obědem, nebo odpolední začínající obědem od 12 do 16 hodin. Celodenní tábor vyjde dítě do 8 let na 4990 korun, dítě od 9 let na 5490 korun. Program je upravený podle věku, výkonnosti a počasí. Děti se učí základy golfu a herní dovednosti, zažijí ale i další soutěže a sportovní aktivity. V ceně jsou i žetony na driving, vstup na cvičné plochy, oběd, pitný režim a malá svačina. K dispozici jsou golfové hole k zapůjčení.

Celý článek...
Seznamte se s Marrko Core

MarrkoCvičební pomůcka Marrko Core sestává z lana, navrženého speciálně pro potřeby tohoto náčiní. K jednomu konci je připojena protiskluzová, ergonomicky tvarovaná rukojeť s antiseptickým povrchem, zakončená bezpečnostním páskem. Druhý konec lana je spojen s nosičem závaží, tzv. zatěžovací hlavicí. Závaží jsou vyměnitelná, hmotnost tak můžete měnit v rozsahu 385 až 530 gramů. Jádro hlavice i rukojeti jsou tvrdé, naproti tomu povrch je měkký, což souvisí s bezpečností. Pomůcka vyniká nízkou hmotností i skladností, snadno ji přenesete v kapse. Díky jednoduchosti zvládne cvičení prakticky každý.

Celý článek...
Železný program Srixon

SriLetos máte k výběru hned tři sety želez. Kompaktní ZX7 vypadají parádně, nabízejí odezvu typickou pro žiletky, současně přinášejí větší kontrolu a více rychlosti. Úzká horní hrana i spodek lahodí oku, spodek ve tvaru V hladce prochází povrchem. Progresivní přístup k drážkám zaručuje více spinu u skórovacích holí. Wolfram ve špičce napomohl stabilitě.

Celý článek...


KOMERCE
Chcete vědět, jak využít vysokou inflaci ve Váš prospěch?

trnka-web-750Pokud ANO, získejte informace o kterých dnes většina lidí nemá ani ponětí. K tomu navíc s výhodami, které v Evropě nenajdete. Získáte také reálnou možnost zhodnotit v následujících letech své rezervy, případně můžete vytvořit svým dětem základní stavební kámen pro jejich životní rozvoj a aktivity.

Celý článek...
Firemní pohár o modulární saunu... a slevu 170 000 Kč na každou objednávku!

ekomodular-sauna-750Letošní Firemní pohár, který se odehraje v úterý 7. června ve Slavkově u Brna, okořenila společnost Ekomodular saunovým domem snů v hodnotě 1 700 000 Kč. Saunový dům bude po celou dobu akce vystaven u prvního odpaliště a získá ho ten, kdo jako první zahraje hole-in-one na sedmnáctce. Ano, vyhrát ji může opravdu jenom jeden, ale sleva 170 000 Kč z ceny je připravena pro každého, kdo v době konání turnaje Portiva Golf Trophy uzavře na modulární saunový dům objednávku.

Celý článek...

Další zprávy
Golf aktuálně
DP World Tour, Challenge Tour: Češi na evropských sériích
DeChambeau stále nehraje. Stihne červnové US Open?
Šílená pin pozice. Hráčky zapisovaly i deset patů, turnaj trval o dvě hodiny déle
Čejka na večeři šampionů zaujal koženými kalhotami, při obhajobě skončil třináctý
Jednadvacet cutů a dost. Thomas v Texasu přišel o roční sérii
Michelle Wie West po US Open končí. Hrát bude i Nelly Korda
Justin je zvíře, ale to už jsem věděl. Homa zase bodoval na Twitteru
Shank a pak triumf. Všechno je možné, připomínal vítěz druhého majoru sezony
Chlapík s pivem za Tigerem to dotáhl až do reklamy na pivovar
V Texasu opět mučilo hráče obávané „kopyto". Nasbírali 147 nad par
Golfová hřiště ČR
V Beřovicích si golf zahrajete snadno
Relaxujte a sportujte na Cihelnách
Příměstské tábory v Pyšelích
Do Slavkova míří nejlepší evropské „živé sochy". Vydrží až 20 hodin bez mrknutí oka
Andrea Šálová: Hřiště s výhledy doslova na kalendář
regulus-rekuperace
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
technotrasa2
Time-for-golf
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2022 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020