Golfové noviny


31. ledna 2022 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Vtip týdne: Manželský golf

Manželé odehráli svoje kolečko golfu, popovídali si a dali pár drinků v klubovně. Na cestě autem domů je zastavil policista a už vypisoval pokutu za to, že manžel nebyl připoután. Muž tiše sedí a pak říká policistovi: „Já jsem připoutaný byl, moje manželka je svědek."

Celý článek...
PGA Tour: Listův strhující závěr

ListPo třetí rundě, kterou obešel jen v paru, to s nadějemi Luka Lista na titul z Farmers Insurance Open nevypadalo zrovna nadějně. První devítka finálové rundy, kdy mezi třetí a šestou jamkou přidal čtyři berdíky v řadě, mu ale vlila do žil pořádnou dávku energie. Rázem tak zatlačil na nejlepší. Když pak  skóroval na dvanáctce i šestnáctce, drama a přetahovaná nejen s Willem Zalatorisem, nabrala na obrátkách. Na svou šanci totiž čekali i zkušení Jason Day a Jon Rahm, naději na výhru neztrácel ani Cameron Tringale.

Celý článek...
Třetí nejmladší vítěz na Korn Ferry Tour? Jméno Bhatia si zapamatujte

Bhatia-Akshay-750-gettyKorn Ferry Tour bývá jako nižší zámořská profesionální túra obvykle přeci jen trochu přehlížená, minulý týden se tam ale přepisovala historie, což je vždy záležitost, která stojí za pozornost. Na svědomí to měl chlapík jménem Akshay Bhatia. Že vám to nic neříká? Pokud sledujete golf, už by pomalu mělo - a nejen proto, že jsme o tomhle mladíkovi už párkrát psali také na našem webu. Jedná se totiž o golfový supertalent, který by mohl v budoucnu vystoupat hodně vysoko, možná dokonce úplně nejvýš.

Celý článek...
Adam Koukol: Beřovický žolík? Jednoznačně hřiště samotné!

koukol-adam-750Jsou golfové areály, které oslní na první dobrou komfortem a luxusem, ale člověk se tam leckdy cítí tak trochu nesvůj. A pak jsou resorty, které si na nic nehrají, ale přesto nabízejí špičkovou kvalitu – od hřiště přes tréninkové plochy až třeba po skvělou restauraci – a k tomu jako přídavek ještě příjemnou rodinnou atmosféru. Tak přesně tohle všechno najdete v Beřovicích. Místní osmnáctka s výhledem na památný Říp je místem, kde se dají golfové zážitky a výzvy namíchat ve velice „chutný koktejl". Jaký byl končící rok a co se chystá v tom příštím, o tom jsme si povídali s ředitelem resortu Adamem Koukolem.

Celý článek...
Škola Davida Golce: Bankr I

IMG 4454Přes patování, chip, pitch, rotaci a rány hybridem se dostáváme k poslední lekci, a to ke hře z písku. Ta bývá postrachem hráčů, ale věřím, že budete-li se držet mých rad, poradíte si i s nástrahami bankrů. Konkrétně se zaměříme na rány z bankrů v okolí greenů. Holí určenou pro tyto rány je sand wedge, obvykle označovaná jako SW či S. V případě začátečníků bývá součástí standardního setu. Pokud tomu tak není, poohlédněte se po wedžích s loftem mezi 52° až 56°.

Celý článek...
Sedm dní v Utopii – aneb tajemství skrytá v golfu

utopia-750Občas o golfu uslyšíte nebo se dočtete, že je to ze všech sportů nejvěrnější kopie našeho života. Nebo že má schopnost odkrýt naše skryté vlastnosti a tajemství naší osobnosti. Inu, zdá se mi, že na jedné straně by golf měl zůstat hravou hrou, ale současně již pátou desítku let sem tam objevuji, že má i tajemné stránky. Teprve po jejich pochopení golfista dozrává. Pokud vás to tajemství zajímá, pojednává o tom mimo jiné film Sedm dní v Utopii.

Celý článek...
Udělejte si inventuru bagu. Možná objevíte i netušené poklady

ilu-advice-750Zima je obdobím, které musí v českých luzích a hájích protrpět každý golfista. Tedy pokud nepatří do skupiny šťastlivců, kteří během zimních měsíců zmizí po vzoru stěhovavých ptáků do teplých golfových krajin. S blížícím se jarem ale netrpělivost narůstá a ruce svrbí čím dál tím víc. Jak se zabavit? Co třeba udělat pořádnou inventuru svého bagu?

Celý článek...
Gastronomie na hřišti Oaks v duchu La Finestra

oaks-restaurant-750Developerský projekt Oaks Prague, jehož součástí je i golfové hřiště, uzavřel exkluzivní spolupráci se špičkovým dodavatelem gastro služeb La Collezione Riccarda Lucqueho. Jeho tým zajistí kompletní služby ve dvou nově pojmenovaných restauracích: La Finestra Oaks Golf Club v golfové klubovně (na snímku) a La Bottega Oaks Deli Bistro na nově vznikajícím náměstí.

Celý článek...
V České Lípě se hraje na devět jamek

ceska-lipa-il-750Novoročním odpalem odstartovala golfová sezona 2022 v České Lípě, ale dobrou zprávou pro nedočkavé golfisty je to, že i poté zůstává hřiště otevřené. Od pondělí 3. ledna se otevřelo vybraných devět jamek, tzv. stará devítka, na kterých se hraje na letní greeny. Samozřejmě platí, že záleží na počasí. Takže se hraje, dokud to počasí dovolí. Trénovat je možné z krytých odpališť a celodenní fee je pro nečleny 300 korun.

Celý článek...
Proč jezdit do Turecka? Celoročně se dá hrát i v Zala Springs!

zala-nadhled-750Nejlepší maďarský golfový resort Zala Spings nehodlá přerušit golfovou sezonu ani přes zimu. Leží nedaleko Balatonu, kde sníh vídají skutečně málokdy, a tak se hitem zimních pobytů stává kombinace golfu s wellness.

Celý článek...
RealCare Invest nejlepší firmou pro investice do rekreačních nemovitostí

rci-certificate-750Podrobné a náročné hodnocení nezávislé poroty prestižního britského vydavatelství EU Business News rozhodlo o nejlepší společnosti pro investování do rekreačních nemovitostí v České republice. V konkurenci desítek firem se prosadila společnost RealCare Invest a odnesla si vítězství European Enterprise Awards. „Významné ocenění je vedle spokojených klientů potvrzením, že naši práci děláme dobře a daří se nám nejen na českém trhu prosazovat zcela nový přístup investování do nemovitostí," říká zakladatelka a jednatelka RealCare Invest Iveta Pauková.

Celý článek...

Planreal2
Další zprávy
Golf aktuálně
LPGA Tour: Trpělivostí k další výhře
DP World Tour: Další úspěch talentovaného Nora
Woosnam už vynechá Masters. Nechám to mladším, vzkázal na Twitteru
Osm sezon v řadě s titulem mezi veterány! Uhodnete, o koho jde?
Legendě už je 82. Co by poradil Jack Nicklaus každému golfistovi?
Jihoafrický bombarďák si zkusil poprvé PGA Tour. Jak to dopadlo?
Rána do druhého patra. Ďábelský bankr opět mučil hráče na PGA West
Příprava? Hrál jsem trochu golf, pobavil Nadal diváky na Australian Open
Obhájce titulu zničila v Abu Dhabí ďábelsky dlouhá osmnáctá jamka
Turnaj šampiónek brala Danielle Kang, comeback Michelle Wie-West se nepovedl
Golfová hřiště ČR
Adam Koukol: Beřovický žolík? Jednoznačně hřiště samotné!
Gastronomie na hřišti Oaks v duchu La Finestra
Roční green fee karty na Líšnici
Co třeba členství v Chateau St. Havel?
Zahrajte si s členstvím Play na Zbraslavi
kontakt-svk-bs
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
big 1 fitness
tp-knives
Royal Regent bs
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2022 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020