Golfové noviny


10. ledna 2022 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne: Stevie Wonder a Jack Nicklaus se potkají v baru

Nicklaus se ptá Wondera: „Tak, jak jde showbusiness?"
Stevie říká: „Ale ujde to, poslední album se drží v desítce, tak myslím, že se mi daří dost dobře. A mimochodem, jak to jde v golfu?"
„Taky to ujde," říká Jack, „už sice nevyhrávám tak často jako kdysi, ale stále to sype dost peněz. Taky jsem měl nějaký problém se švihem, ale myslím, že už je to pryč."
Na to Stevie: „Já když mám problémy se švihem, tak je nejlíp chvilku nehrát a pak to po přestávce obvykle bývá v pořádku."
„No ne," diví se Nicklaus, „ty hraješ golf?"
„Už léta," Stevie přikývne.
„Ale já myslel, že jsi úplně slepý, jak můžeš hrát golf?"
„No, docela jednoduše," vysvětluje Stevie, „mám kedíka, ten jde přede mnou prostředkem ferveje, před ránou na mne zavolá a já hraju směrem jeho hlasu."
„Aha, ale jak patuješ?" nevěřícně kroutí hlavou Nicklaus.
„Podobně, jenom se kedík musí sklonit hlavou úplně k jamce a já pak hraju zase po jeho hlase."
„A jaký máš hendikep?" táže se zvědavě Jack.
„Hraju zásadně bez vyrovnání."

Celý článek...
Vratislav Janda: Jsem už velký kluk a hraji s kartami, které mám rozdané

Janda-750Ke svým 56. narozeninám dostal dárek v podobě zvolení novým prezidentem České golfové federace. V době, kdy vznikal tento rozhovor, měl za sebou téměř čtyři měsíce na pozici prvního muže českého golfu, takže už skončilo i těch pověstných sto dní hájení. A protože se blížil konec roku, byl to ideální čas ohlédnout se a popovídat si s Vratislavem Jandou o prvních měsících prezidentování.

Celý článek...
Klára Spilková: Ohlédnutí za uplynulou sezonou a plány do té nastávající

Spilkova-il3-750Jako jednu ze svých lepších sezon vidí Klára Spilková rok 2021, byť si závěr představovala jinak. Profesionálka, která znovu obhájila titul Golfistka roku v anketě ČGF, chce v roce 2022 hrát převážně ve Spojených státech, ale myslí rovněž na evropské turnaje.

Celý článek...
PGA Tour: Smithův havajský triumf

camBok po boku šli do finále turnaje Sentry Tournament of Champions, jehož se účastní loňští vítězové z PGA Tour, Australan Cameron Smith a světová jednička Jon Rahm ze Španělska. Prvně jmenovaný se nejprve utrhl na čtvrté jamce díky berdíku a posunul se do čela. Do konce úvodní devítky svůj náskok navýšil na dvě rány. Rahm třebaže byl ve finále rovněž bezchybný a za celý turnaj se dopustil jediného bogey v sobotu, na druhé devítce finišoval, ale právě ono zaváhání mu v součtu čtyř kol nedovolilo jít do rozehrávky.

Celý článek...
Největší kontroverze roku 2021? Sporné úlevy i trestné rány kvůli mamince

Pravidla-ilu-750Konec kalendářního roku je za dveřmi a i golfový svět může bilancovat, co uplynulých dvanáct měsíců přineslo. Bohaté byly na skvělé rány, dramatické zvraty i překvapivé vítěze, my se ale tentokrát podíváme na některé kontroverzní či někdy spíš kuriozní golfové momenty uplynulého roku. A nebylo jich zrovna málo.

Celý článek...
Golf ve Skotsku aneb Když vám královna otevře náruč

skot-ilu-750Islay, nejjižnější ostrov Hebrid v jihozápadním koutu Skotska je důvěrně nazýván „královnou Hebrid". Věhlas pátému největšímu skotskému ostrovu přinesla, jak už nejspíš tušíte, sladová whisky s kouřově rašelinovým aroma. Není to však jediné lákadlo. Skotsko je zemí golfu zaslíbenou, zveme vás proto do Argyllu, kde se nachází Machrie Hotel & Golf Links. Osmnáctka s déle než stoletou historií, po úpravě představující další z golfových klenotů.

Celý článek...
Dárkový voucher na služby v Rožnově

Roznov-750Vánoční dárek na poslední chvíli? Proč ne? Dárkovým voucherem na služby v golfovém klubu Rožnov pod Radhoštěm můžete obdarovat rodinu, kamarády, nebo obchodní partnery. Vybrat si lze z nabídky všech služeb, které klub poskytuje – na green fee, na občerstvení, na turnajové startovné, permanentku na driving, nebo třeba lekce s trenérem. Platnost voucherů je do 31. 12 2022 a vybírat si můžete z voucherů v ceně 2000, nebo 1000 korun.

Celý článek...
V zimě se v Hodkovičkách hraje na 10 jamek

Hodkovicky-750Zima v české kotlině golfistům moc nepřeje. Většina hřišť se totiž zavírá, ale jsou i výjimky. Jednou z nich jsou pražské Hodkovičky, kde se obvyklá devítka mění v zimním období na desetijamkové hřiště. Pětiparová třetí jamka se totiž na tohle období mění na dvě kratší čtyřparové jamky. Hraje se na zimní greeny, ale dobrou zprávou pro hráče je to, že jejich kvalita je hodně dobrá. A ještě zimní ceník: ve všední dny pondělí až pátek 10 jamek za 490 korun, víkendy a svátky za 690 korun.

Celý článek...
Škola Davida Golce: Hybrid I

Vyuziti hybriduHybridy jsou velmi univerzální hole, ideální v případě, že si nerozumíte s dlouhými železy. Mohou tak sloužit jako náhrada za železo č. 5, což ocení zejména mnohé ženy, které pětku železo v bagu často opomíjejí. Hybridy se ovšem v poslední době stále častěji objevují i v bagu profesionálů, mimo jiné i pro širokou variabilitu použití. Dlouhé hole sice v hráčích vzbuzují určité obavy a jsou obtížnější na zvládnutí než třeba železo sedmička, se kterou se obvykle začíná, nicméně překonejte ostych. Hybrid je hůl, jež díky své hmotnosti pracuje téměř sama. Jen musíte vědět, jak na to.

Celý článek...
Jak si poradit s ranami přes nepříjemné překážky? Myslete na něco dobrého

ilu-advice-750Tuhle situaci zažil téměř jistě každý golfista. Čeká ho rána přes vodu, nebo po předchozí nepovedené ráně záchrana v podobě rány přes stromy, přes nepříjemné bankry. A v tu chvíli dochází k tomu, že si většina hráčů začne představovat, jak musí přestřelit vodu, nebo ony stromy. A to je chyba. Většinou potom ona záchranná rána skončí v některé ze jmenovaných překážek. Co s tím?

Celý článek...
FJ: Sportovní linie, decentní barvy

FJ FuelTak by se dala velmi stručně popsat nová obuv FJ FUEL. Výrobce jí hodlá oslovit především golfisty hledající voděodolnou botu s jasně sportovní siluetou, charakteristickou zúžením ve středu a rozšířením platformy v přední i zadní části. Kombinací spodní části inspirované modelem Pro|SL, patentovaným stabilizačním mostem ve středu a mezipodešví zajišťující boční oporu vznikla obuv pyšnící se výbornou stabilitou, která potěší všechny bez rozdílu – dámy, pány i hráče z řad mládeže.

Celý článek...


KOMERCE
KARAT Software – 30 let na trhu

karat-software-250Společnost KARAT Software, která se zabývá vývojem, implementací a správou ekonomických a jiných podnikových informačních systémů (ERP) pro střední a velké společnosti z oblastí výroby, obchodu a služeb, slaví 30 let svého působení na trhu.

Celý článek...

Planreal2
Další zprávy
Golf aktuálně
Koepku namíchl twitterový „dokonalý golfista". PGA Tour na něj zapomněla
PGA Tour nám zadržuje peníze z YouTube, stěžoval si na Twitteru Mickelson
Kdo letos nejvíc vylepšil švih? Nejde o profíka, nýbrž o legendu jiného sportu
Věděl jsem, že s ním přijdou problémy, vzpomínal univerzitní trenér na Reeda
Jak na Leftyho? Odveďte řeč ke kávě, vtipkoval Schauffele
PNC Championship trumflo ve sledovanosti majorové The Open
Nejdelší z týčka - ale o parník! Kdo letos dominoval ranařům na PGA Tour?
Muzikant potkal na Pebble Beach bývalou světovou jedničku. Hrůza, smál se
Tiger překoná Nicklause, dává golfová legenda do placu odvážný tip
Neleží vám ve schránce dopis z Augusty? Do Masters chybí už jen sto dní
Golfová hřiště ČR
Dárkový voucher na služby v Rožnově
V zimě se v Hodkovičkách hraje na 10 jamek
Dárkový voucher na golfovou akademii v Podbořánkách
Sleva na hru a uzavřené jamky v Hostivaři
Hledáte členství? Co třeba Loreta Pyšely?
kontakt-svk-bs
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Inzercwolfhunte
tp-knives
Royal Regent bs
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2022 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020