Golfové noviny


27. září 2021 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip: To je přece snadné...

Krásné všední odpoledne, jamka číslo jedna. Po pár cvičných prošvihnutí se hráč postaví k míčku, napřáhne se a odpálí. Míček však chytí těžký hook a zamíří přes plot přímo na silnici. Vše by skončilo dobře, nebýt projíždějícího auta. Takhle míč prosvištěl předním sklem, vylekaný řidič strhl řízení a po několika smycích narazil do startérova domečku, jen kousek od viníka. Rozlícený řidič vzal golfový míček ze vnitřku svého auta a celý brunátný se hrnul k odpališti.

Celý článek...
Ryder Cup: Americký válec

USA RCOdložený Ryder Cup se stal kořistí domácích Američanů, kteří svého soupeře drtili od úvodních duelů. 43. ročník vzájemného měření se tak stal jednoznačnou záležitostí, když „hvězdy a pruhy" dominovaly poměrem 19 ku 9.

Celý článek...
Sam Ryder. Jaký byl muž, který „vynalezl" Ryder Cup?

smuel-ryder-750Až se tento týden ve Whistling Straits utkají domácí Američané s golfovým výběrem Evropy na historicky jednačtyřicátém Ryder Cupu, dost možná jen málokterý fanoušek si už vzpomene na muže, který dal tradiční trofeji své jméno. Samuel Ryder (na úvodním snímku vlevo), řečený častěji jednoduše Sam, byl přitom zajímavou postavou golfových dějin - a nejen proto, že vdechl život jedné z největších rivalit v dějinách tohoto sportu.

Celý článek...
Grandfinále Czech PGA Tour opět na Kaskádě

pga-tour-750Vyvrcholení letošní turnajové sezony 2021 české PGA se uskuteční 30. 9.–3. 10. na Kaskádě, kde dvě poslední ostrá grandfinálová kola (1.–2. 10.) zakončí tradiční galavečer, na kterém se vyhlásí nejenom vítěz či vítězka posledního turnaje sezony, ale také nejúspěšnější hráči celého letošního ročníku. Startovné je nastaveno na 2 500 Kč a vypsaná turnajová dotace činí 250 000 Kč.

Celý článek...
5 tipů, jak udržet při hře čistou hlavu

ilu-advice-750Nejen dokonalá technika švihu, přesnost trefování míčku a vhodná strategie rozhodují o tom, jak bude vypadat vaše golfová runda. Ne nadarmo tvrdí zkušení golfisté, že o výsledku se rozhoduje v prostoru mezi ušima, v hlavě. Vaše mysl může být leckdy silným nástrojem na cestě za lepším golfem, ale zrovna tak může způsobit totální destrukci vaší hry. Jak na to, aby platila první varianta? Není to úplně snadné a nejde to úplně samo, ale stačí se vyvarovat některých chyb. Tak abyste udrželi čistou hlavu. K tomu může posloužit i pět našich tipů...

Celý článek...
Lukáš Pařenica: Tíha osudových okamžiků

parenica-lukas-750„Bylo to nejsnadnější golfové kolo, jaké jsem kdy hrál," prohlásil prý David Duval o svém životním výkonu na Bob Hope Chrysler Classic v roce 1999. Američan, jehož dodnes můžeme vídat jako televizního golfového analytika, se tehdy přidal k magickému Klubu 59, zahrnujícímu hráče, kteří dokázali na turnaji PGA Tour zapsat v některém z kol výsledek pod šedesát ran. Jedno z hlavních témat našeho letního vydání vám představí všechny jeho členy a přidá i pár zajímavostí navíc: citát v úvodu nicméně dosvědčuje, že k zápisu do dějin potřebujete pevnou ruku a lehkou mysl.

Celý článek...
Hrubá Borša si stále drží na Slovensku najvyšší kurz

Slo-HrBorsa-750Ak sa vám na ihrisku v Hrubej Borši pri hre prihovorí usmiaty starší pán na vyleštenom čiernom autíčku s roztomilou bradáčkou v náručí, vedzte, že je to on. Ten, ktorý má najväčšie zásluhy na tom, že tam, uprostred polí južného Slovenska v Hrubej Borši vôbec hráme. Tohtoročný jubilant Jozef Munka.

Celý článek...
Objevte nové členství Twist v Pyšelích

pysely-x2-750Může se to zdát jako předčasné, ale golfový klub Loreta Pyšely už přichází s nabídkou členství na rok 2022. A vedle tradičních a osvědčených typů členství Swing, Swing Plus a Premium přichází i s jednou novinkou – členstvím Twist. Za cenu 7990 korun hráč obdrží osm her, které ale lze rozdělit i na jednotlivé devítky, a samozřejmě i registraci v ČGF. Součástí členství jsou i reciprocity na partnerských hřištích a sleva 10% na zapůjčení bugy. A pokud uzavřete členství v období od 1. 10. 2021 do 31. 3. 2022 získáte slevu na fee 25%.

Celý článek...
Vyzkoušejte balíček Stay&Play v Mladých Bukách

mlade-buky-750Strávit příjemné dny v atraktivním prostředí, odpočinout si, načerpat novou energii a ještě si užít pořádnou porci zábavy a zahrát golf, to vše nabízí speciální balíčky Grund Resortu Golf & Ski v Mladých Bukách. Například balíček Stay&Play obsahuje ubytování na dvě noci pro dvě osoby ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní, dvakrát „porci" 34 drivingových míčků pro každého, dvakrát green fee na 18jamkové hřiště, 50% slevu na další greenfee, vstupy na driving a další tréninkové plochy, neomezený vstup do hotelového wellness v čase od 11 do 21 hodin, 20% slevu do Safari Parku ve Dvoře Králové, wifi a parkování u hotelu. A cena balíčku? 4990 Kč dvě noci v týdnu, 5990 Kč dvě noci o víkendu.

Celý článek...
Pořiďte si členství v Beřovicích už nyní

Berovice-750Golfový klub v Beřovicích slaví letos už 22 let své existence. A slaví je stylově. Nabízí už nyní členství na příští rok, ale zároveň i na zbytek toho letošního. Zaplatíte 22 tisíc korun a dostanete patnáct měsíců golfu. Jestli je to výhodné? Rozhodně ano. To proto, že v Beřovicích se pravidelně hraje skoro celou zimu. Když se stanete členem golfového klubu Beřovice nyní za 22k, včetně hracího a vstupního poplatku na zbytek roku 2021, hrajete i celý příští rok. Beř, nebo nebeř? Určitě beř!

Celý článek...
Ochutnejte lanýže z Alby na Čertově břemeni

cebr-lanyzeChcete ochutnat lanýže z Alby a vína z Piemonte? Pak stačí vyrazit na další z gurmánských víkendů na Čertově břemeni, který se koná 2. – 3. října 2021. Znalec lanýžů Petr Synek přiveze bílé a černé lanýže, z nichž kuchařský tým na Čertově břemeni připraví nadmíru lákavé a chutné menu. V rámci gurmánských víkendů je ale tradičně připravený i bohatý doprovodný program – vedle golfového turnaje se ti, kdo ještě s golfem nezačali, mohou s touto hrou seznámit pod dohledem profesionálního trenéra, pro děti je připravená sobotní akademie, nebo cyklo tréninky s bývalým mistrem světa Ivanem Rybaříkem.

Celý článek...
Hluboká zve na Oktober Golf Fest

Oktober-Golf-Fest-750Jedinečný koncept turnaje, který se uskuteční v sobotu 9. října, je inspirován světově proslulým Oktoberfestem. Těšit se můžete na stánky s ochutnávkou piva od pivovarů Budějovický Budvar, Pilsner Urquell, Samson, Beeránek, Hluboká, Hulvát a další, které také věnovaly hodnotné ceny do turnaje. Po celý den Vás budou obsluhovat na hřišti hostesky v tematických oděvech a budeme rádi, když i Vy se vyladíte do bavorských krojů. Můžete totiž získat cenu za nejlepší kostým! Chybět nebudou ani další zábavné soutěže jako např. pití piva na čas apod.

Celý článek...
Začni s golfem v Poděbradech a Průhonicích

ilu-golf-750Golfové kurzy Začni s golfem se rozšiřují. Nově se otevírají také v Průhonicích a Poděbradech. Kurzy jsou určené všem zájemcům o golf, kteří se chtějí naučit základní golfovou techniku pod dohledem profesionálních trenérů za velice příznivou cenu. Během tříhodinové kurzu se naučíte základy golfových dovedností a pravidel za pouhých 590 korun. V této ceně je i zapůjčení potřebného golfového vybavení a k dispozici máte neomezený počet tréninkových míčků. Termíny kurzů jsou vypsány až do konce října.

Celý článek...
Sladké matení aneb přemíra cukru

sugarTak by mohl znít novodobý refrén známé písničky Sladké mámení. Je však víceméně jasné, že nepůjde o lásku, ale o matení spotřebitele. Tuhle písničku bohužel slýcháváme stále častěji a je jen na nás, jak dlouho ještě budeme chtít podobné písně poslouchat.

Celý článek...
Nikon: Nekompromisně jasný a stabilní

Shot

Nikon uvádí hned nový laserový dálkoměr Coolshot ProII Stabilized, vybavený inovativními technologiemi, které prostřednictvím špičkové optiky nabízejí nekompromisně jasný a stabilní pohled na hřiště. Aktuálně nejpokročilejší laserový dálkoměr od společnosti Nikon přebral technologii stabilizace od svého předchůdce, který si právě v tomto ohledu vysloužil vynikající uživatelské recenze. Nový model dokáže měřit až do vzdálenosti 450 metrů (500 yardů). Stabilizuje obraz, čímž zaměřovací laser eliminuje chvění rukou a další vlivy okolního prostředí.

Celý článek...


KOMERCE
Lahodné frizzante v praktickém balení od vinařství Pavlovín

frizante-mix-250Máte rádi perlivá vína a rádi zkoušíte jejich chutě? Máme pro Vás vynikjaící novinku. Praktické balení osvěžujícího nádherně naperleného frizzante pro každou příležitost - na cesty, grilování, párty či letní večery. Naše frizzante se vyznačuje svěžestí, nádhernou aromatickou a elegancí.

Celý článek...

ekomodular
Další zprávy
Golf aktuálně
LPGA Tour: Vítězkou Hataoka, Spilková devatenáctá
Smíšené univerzitní týmy se v říjnu nově utkají o Barbara Nicklaus Cup
Mládí proti zkušenostem. Garcia bodově pokryje kompletní americký tým
Bez maskota. Američanům bude ve Whistling Straits chybět krásná Paulina
Harringtonovy asistenty doplnil pro Ryder Cup hráč známý i českým fanouškům
Brooks a Bryson? Postavil bych je k sobě, prohlásil Butch Harmon
Málo známý Američan útočil na kartu pro PGA Tour, pokazil ale finále
Nebaví ho Ryder Cup? Ať nechá hrát jiné! Azinger kritizoval Koepku
Kurzový superfavorit? Rahm v Napa neprošel ani cutem
Špatně vyplněná skorkarta. Kim končil Fortinet Championship s ostudou
Přitopíme pod kotlem. Kdo pomohl Homovi nakopnout motory?
LPGA Tour: Spilková na chvostu čtyřicítky
Král by oslavil 92 let. Připomeňte si jednu jeho památnou skorkartu
The Open 2025 bude opět hostit Royal Portrush Golf Club
Nový speedgolfový rekord? 65 ran za necelé tři čtvrtě hodiny!
Takhle vyrazí pro Ryder Cup. Podívejte se, jak to bude slušet Američanům
Golf na kabelovce. Netflix chystá dokumentární sérii o PGA Tour
Bizarní sezona pro Leftyho? Ale mám major, reagoval na sítích Mickelson
Jak vyhrávat? Být jako akvarijní rybka. Rahm citoval oblíbený seriál
PGA Tour zná pro letošek držitele ocenění Hráč a Nováček roku
Golfová hřiště ČR
Hluboká zve na Oktober Golf Fest
Ochutnejte lanýže z Alby na Čertově břemeni
Pořiďte si členství v Beřovicích už nyní
Začni s golfem v Poděbradech a Průhonicích
Zahrajte a vychutnejte si Oktober Golf Fest v Hluboké
Vyzkoušejte balíček Stay&Play v Mladých Bukách
Objevte nové členství Twist v Pyšelích
Ladislav Mátl: Golf v Nové Bystřici? Byla to kostrbatá cesta
Tomáš Malec: Lidé si u nás v Panorama Golf Resortu najdou, co se jim líbí
Září na Kaskádě ve znamení super akcí: Plný flight a Supergolf
Užijte si dětský den na Ypsilonce
Oslavte golfem 10. výročí Black Bridge
Začni s golfem pod dohledem PGAC Golf Academy
Dejte si Ranní rychlík na Loretě
Začni ve Štiříně s golfem pod dohledem profesionálních trenérů
Sunset Fee na Mnichu už do 14 hodin
Otevřen Panorama Wellness
Happy pondělí ve Františkových Lázních
Zahrajte si mistrovství na rány GC Český Krumlov
Užijte si na Cihelnách golf i relax
Pyšely
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Kitzbuhel
Golf Dobrouč
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2020 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2020 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020