Spa Hotel Ulrika
Poradna výbava Jaký je optimální startovací úhel míčku z hlediska maximální délky drajvu?

Jaký je optimální startovací úhel míčku z hlediska maximální délky drajvu?

Otázka

Jaký je optimální start.úhel míčku z hlediska max.délky drajvu? Např.při rychlosti hlavy hole 140 km/h a spinu např.2300 ot/min.(Tento údaj by mohl být k dispozici ze zkoušek s odpalovacími roboty)

Odpověď

Vážený pane Roubíčku, děkujeme za váš poměrně sofistikovaný dotaz.

Snoubení startovacího úhlu a spinu je umění i věda zároveň. Vysoký startovací úhel spolu s nízkou hodnotou spinu nabídne maximální délku odpalu, má to však háček. Ještě předtím však musím předeslat, že množství spinu někteří amatérští hráči často předceňují.

Fakt, že přední profesionálové dokáží tuto hodnotu při hře driverem držet na úrovni kolem 2 000 ot./min., neznamená, že jde optimální množství rotace pro většinu golfistů. Mimo jiné záleží rovněž na rychlosti hlavy hole i úhlu, pod kterým míč atakujete. V případě nižších švihových rychlostí (což je i oněch uváděných 140 km/h) je navíc zapotřebí větší rotace k tomu, aby hráč zvedl míč do potřebné výšky a dosáhl tak odpovídající carry vzdálenosti.

Spíš než rotací by je tudíž vhodnější zajímat se o nalezení ideální kombinace shaftu a startovacího úhlu. Chcete-li pak změnit spina trajektorii úderu, zkuste vyzkoušet odlišný loft. Svou váhu dále hraje i výběr míče a tvrdost shaftu.

Za uvedených parametrů by, nicméně dle měření Trackmanu, je optimální startovací úhel cca 15°.

22.2.2016

Dotaz na výbavení

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...