Vincentka-golfinfo

Ping GVšestranně použitelná dřeva a hybridy, lepší aerodynamika drajvrů, které se nabízejí hned ve třech modifikacích, nebo tolerantní železa nabízející dostatečnou délku ran. Taková je ve stručnosti nabídka holí Ping pro sezonu 2016.

Drajvry
Drajvry řady G nabízí Ping ve třech provedeních, a tak třebaže žádný z modelů neumožňuje úpravu těžiště, jejich odlišná konstrukce tento nedostatek překonává. Jedná se o vůbec nejtolerantnější drajvr výrobce, v elegantním provedení, hlavou hruškovitého tvaru a vylepšenou aerodynamikou. Tenčí koruna podporuje odpouštění i vyšší vzlet míče.
Tři navzájem různé modely (standard, LS Tec, SF Tec) padnou hráčům od profesionálů po začátečníky. Standardní verze osloví většinu hráčů, golfisté pracující s vyšší rotací sáhnou po LS Tec, chroničtí šlajseři pak najdou pomoc u SF Tec.
Pokud byste novinkou chtěli nahradit předchozí model, nečekejte nijak dramatický výkonnostní skok, naopak ve srovnání s ostatní konkurencí na trhu budete těžit z hole s vysokým momentem setrvačnosti, vyšším úhlem odpalu a nízkou rotací.

Výrobce pokračuje ve schopnosti posunout těžiště níž a dozadu, se kterou jde ruku v ruce zvyšující se tolerance (o 6 % ve vertikální rovině, o 1 % v horizontální). Tvar pozitivně ovlivnil aerodynamické vlastnosti drajvrů. Vedle avizovaného hruškovitého tvaru zaujme geometrie na koruně, v Pingu označovaná jako Dragonfly Technology. Celá konstrukce, inspirovaná křídlem vážky, umožnila ztenčení příslušné části hlavy.
Dílčí změny se dotkly i turbulátorů na horní části hlavy, jež usnadňují hladší obtékání vzduchu. S aerodynamikou souvisí i prvek označovaný jako Vortex. Najdete jej v zadní části hlavy, kde napomáhá mírnit odpor vzduchu. Tradicí se stal krček umožňující změnu loftu, a to v rozsahu +/-0,6° a +/-1°.

TECHNICKÉ PARAMETRY
Ping G LS Tec
· Nejnižší míra rotace
· Mírně otevřená líc (1°), lie o 1° nižší než u modelu G
· Těžší, švihová hmotnost D4 podporující fade
· Hmotnost hlavy hole: 207,5 g
· K dispozici v loftech 9° a 10,5°

Ping G
· Kolmá líc podporující neutrální let míče
· Švihová hmotnost D3
· Hmotnost hlavy hole: 206 g
· K dispozici v loftech 9° a 10,5°

Ping G SF Tec
· Mírně zavřená líc (1°)
· Švihová hmotnost D1
· Hmotnost hlavy hole: 203 g
· Těžiště přesunuté k patě přidávající díky podpoře draw cca 7 m (ve srovnání s modelem G)
· K dispozici v loftech 10° a 12°

Ping G FWFervejová dřeva a hybridy
V dnešní době ztělesňují dřeva z pohledu vzdálenosti spíš miniaturní drajvry. Na rozdíl od nejdelší hole v bagu však jimi chcete útočit ze všech možných pozic. To klade nároky na velikost i tvar. Oproti G30 nová řada sedí níž a hlava je mělčí, upravili i přední hranu, takže při ranách z ferveje míč zasahujete o 12 % výš. S tím souvisí vyšší startovací úhel, a tak se z fervejových dřev stávají hole s širokým uplatněním.
Líc zhotovili z lehčí vysokopevnostní oceli 455 a vrátili se ke konceptu proměnlivé tloušťky, kdy se úderová plocha ztenčuje směrem k okrajům, zatímco nejtlustší je ve středu. Hůře trefené rány tudíž ve srovnání s ideálním zásahem netratí tolik na délce.

S drajvrem dřeva spojuje povrchová úprava líce zajišťující vyšší tření, a třebaže to zní protichůdně, přidaná textura v líci redukuje u holí s nižším loftem míru rotace. Nejzřetelněji u dřeva č. 3, jež je opatřeno čtyřmi drážkami. Směrem k vyšším loftům postupně narůstá počet drážek, smyslem dle výrobce bylo dosáhnout konzistentnějších startovacích úhlů u každého z dřev.

Hybridy poslouží v případě ran, které nezvládnete zahrát dlouhými železy. Jde převážně o vysoké a dlouhé rány z nejrůznějších poloh s rychlým zastavením míčku na greenu. Při založení se zdá, že hybrid sedí nízko, což většinou hráče povzbudí. Zároveň zjistíte, že vzhled je ovlivněn tradicí modelů Anser, neboť je plošší i hranatější.
Abyste míč vyslali výš a rychleji, opatřili hybridy stejnou lící jako dřeva a tloušťku koruny zmenšili o čtvrtinu. Rotaci opět zmírnili povrchovou úpravou zvyšující tření. Osm gramů ušetřených v líci použili na vyladění těžiště, u nižších loftů se nachází víc vzadu a postupně se při zvyšování loftu s každým z pěti hybridů posouvá dopředu.
V porovnání s G30 zvýšili nepatrně rychlost míče (cca o 1,5 km/h) a o čtvrt stupně zvedli startovací úhel, což se zmírněním rotace o nějakých 300 ot./min. dává 3,5 metru k dobru. Svou roli v tom sehrávají i turbulátory, které se u hybridů vyskytují nově.

Ping G HTECHNICKÉ PARAMETRY
Fervejová dřeva
· Lofty: 15° (3), 17,5° (5), 20,5° (7)
· Objem: 167 cm3
· Standardní šaft: Ping Alta 65, Ping Tour (65, 80)
· Délka šaftu (palce): 43 (3), 42,5 (5), 42 (7)
· Švihová hmotnost: D1

Hybridy
· Lofty: 17° (2), 19° (3), 22° (4), 26° (5), 30° (6)
· Standardní šaft: Ping Alta 70H, Ping Tour 90
· Délka šaftu (palce): 40,75 (2), 40,25 (3), 39,75 (4), 39,25 (5), 38,75 (6)
· Švihová hmotnost: D1

Ping G ironŽeleza
„Zvuk vám prozradí, že jsme dokázali zvýšit rychlost," zahajuje debatu o železech řady G designér společnosti Marty Jertson. A rychlost znamená délku. Té mimo jiné docílili pomocí COR-Eye technologie, vyzkoušené již vloni na železech G max.
„Železní" předchůdci řady G se navíc pyšnili výjimečnou tolerancí, G30 v tomto ohledu patřila k tomu nejlepšímu, co trh nabízel, ovšem byla kratší než hole konkurenčních značek. Právě to má u „géčkové" řady překonat technologie COR-Eye. S její pomocí se líc ohne čtyřikrát víc, takže míči napříč úderovou plochou udělíte konzistentně vyšší rychlost a zároveň jej vyšlete po vyšší trajektorii. Když tyto dva atributy spojíte, poletí míč déle vzduchem (tzv. carry) a dopadne pod ostřejším úhlem.

Lehce se zvýšil moment setrvačnosti, jenž se v řeči golfistů snoubí s tolerancí. Robotické testy potvrdily nárůst délky o cca 4,5 m (železo č. 7), rychlost míče stoupla o 2 km/h a startovací úhel se zvýšil o 0,5°. Rotace míče klesla o 250 ot./min. Pokud vás nezajímají čísla, nejspíš vystačíte se závěrem, že nárůst délky byl markantnější u delších želez.
Pohlédnete-li na železo při založení, zaujme tenčí horní hrana, což je dáno zkosením. Decentním protažením mírně pozměnili tvar špičky, spodek je naopak širší, byť se tak železo díky odlehčení v zadní části nejeví.
Železa jsou k dispozici od č. 4 po LW (58°), přičemž řada zahrnuje čtyři wedge (PW, UW, AW a LW). Standardně se dodávají na ocelových šaftech AWT 2.0 od Nipponu (R, S, X) a na grafitových CFS (65SR, 70R, 80S).

Stránky výrobce: www.ping.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...