mba banner

exs bladeŽeleza, co přímo sjela z náklaďáku křižujícího túru. Takový příměr bychom mohli použít při prezentaci hráčských želez EXS Blade značky Tour Edge. Do té doby výrobce sbíral body především za velmi dobrá dřeva, uspěje i v bitvě želez?

„Jako designér holí mám pochopitelně rád hráčská železa, která jsou tak krásná, jako jsou výkonná," prozrazuje tvůrce i majitel značky David Glod. „Vyšel jsem z tradiční estetiky a použil špičkové materiály, důraz jsem kladl také na precizní frézování."
Do světa železa vysílají s dodatkem, že jde o limitovanou edici, dá se tudíž očekávat, že počet setů nepřekročí tisícovku.

Cíl zněl jasně – zkombinovat túrový vzhled a pocit s kvalitními materiály a inovacemi, podporujícími toleranci i délku, to vše v balení hráčských želez. Výsledkem tohoto procesu jsou železa z karbonové oceli s výbornou kontrolou a schopností tvarovat rány. Kovaná železa výrobce vynesl na vyšší úroveň.

Hovoříme-li o typické holi typu muscle-back, nenabízí se příliš velký prostor pro kreativitu. Tenká horní hrana, minimální offset, kompaktní tvar – tři základní prvky klasické žiletky. K tomu přidejte úzký, avšak kvůli redukci odporu zaoblený spodek, zkosenou přední hranu, hranatější špičku i kratší čepel.
Železa zhotovili z karbonové oceli S25C, díky tomu docílili až „máslového" kontaktu hole s míčkem. Těžiště usadili níž a za zónu zásahu, což podporuje tvarování ran. Precizní frézování jde na hranici limitů, s čímž souvisí i vyšší míra spinu u skórovacích holí.

Železa se standardně osazují šafty True Temper Elevate Tour VSS Pro (flexe R a S) a True temper Dynamic Gold 105 (Flexe R300, S300) s gripem Golf Pride Tour 360. Cena za kus odpovídá ekvivalentu 150 dolarů a v setu najdete železo č. 3 až AW. Povrchová úprava kombinuje leštěný chrom a satén.
Tour Edge nepochybně přináší železa, jež si vedou i vypadají jako hráčská železa lídrů trhu, zároveň ale nabízí produkt za více než atraktivní cenu. Zda je právě tohle Amorův šíp do srdcí tvrdého jádra golfistů, to už ponechám na vašem uvážení.

Stránky výrobce: www.touredge.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
interior 2020

Přihlášení Golf News



Poradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...