Vincentka-golfinfo

MarqPoslední novinka od Garminu v oblasti golfových GPS hodinek je pro skutečné fajnšmekry, kteří rozhodně nemají hluboko do kapsy. Řada MARQ s podtitulem Golfer je opatřena těmi nejpokročilejšími funkcemi a propojuje prvky, které jste do té doby mohli využívat zpravidla pouze odděleně.

Výrobce si dal záležet už na balení. Hodinky včetně příslušenství jsou uloženy v o poznání bytelnější i hmotnější schránce. Titanové tělo, safírové sklíčko, keramická luneta, dva řemínky (tkaný nylon, silikon), vše v reprezentativní krabičce. Řada MARQ představuje luxusní chytré a, nebojím se napsat, reprezentativní hodinky pro sportovce. Dělí se do podkategorií dle zaměření, pro golfisty nese podtitul Golfer.

Nebudu vás zde unavovat detailním výčtem všech funkcí. Jednak jsou s nimi uživatelé Garminu obecně seznámeni, druhak by to vydalo na hodně dlouhý text. V kostce jsou golfové funkce zachyceny v přiloženém rastru a zahrnují veškeré golfové statistiky.
Podobně jako Approach S62 de facto zastupují virtuálního kedíka a poskytnou vám data o všech překážkách i vzdálenostech, pomohou díky propojení holí se senzory se zmapováním vzdáleností, jež jednotlivými holemi dosahujete, a na základě toho s výběrem hole pro další ránu. Dokáží zohlednit převýšení, vliv větru a v případě tzv. slepých ran ukáží směr na vlajku. Do jisté míry suplují i trenéra, neboť s jejich přispěním můžete pracovat na nácviku správného tempa úderu.

Osobně mě potěšil fakt, že hřiště již jsou předehraná včetně schematického znázornění hrané jamky, tudíž je není nutné stahovat. Druhá věc, která hodinky MARQ Golfer řadí vysoko, je bohatá kolekce doprovodných funkcí. Nejde ani tak o širokou škálu profilových sportů v základní nabídce, ale velmi kvituji například názorná animovaná cvičení, která ocení ponejvíce milovníci fitness a silového tréninku, stažení hudebních nahrávek, bezkontaktní platby, informace o počasí, a především funkci pro detekci nehod a bezpečnostní funkci „Assistence", využitelnou v tísni. Plusové body musím udělit i za výdrž baterie, v režimu chytrých hodinek činí až dva týdny.

Pominu-li cenu, která je skutečně vysoká, avšak je třeba vnímat fakt, že kupujete vše „v plné palbě", pak mám pouze pár drobnějších výhrad. První se vztahuje k počtu snímačů, kde by mi místo tří kusů dávala větší smysl kompletní sada (14 ks). Druhá drobnost souvisí s tlačítky, která je třeba mačkat poměrně velkou silou. Na jedné straně se tak brání samovolnému spouštění funkcí byť jen lehkým dotykem, nicméně u jiných zařízení (fenix5 či Approach S62) bylo ovládání komfortnější. A do třetice – poměrně vysoká hmotnost, třebaže pánové to možná budou vnímat jinak.

Často se ptám, jak daleko ještě vývoj v tomto segmentu může jít, přesto výrobci vždy přijdou s něčím novým. Nyní přinesli špičkovou technologii s nádechem elegance, aniž by hodinky popřely svůj sportovní ráz. Velkou devízou je spojení role trenéra i kedíka, i mírně pokročilí hráči tak v hodinkách získají skvělého rádce a průvodce hřištěm, kterým jim neustále poskytuje data, z nichž snadno vyčtete, kde vás tlačí bota.
Ne náhodou se jejich ambasadorem stal legendární Greg Norman. Zcela jistě mohou být dokonalým luxusním dárkem. Pokud by vás přece jen strašila cena, vězte, že vám v krajním případě mohou zachránit i život. A to už se na cenovku nekouká!

GOLFOVÉ FUNKCE
Tempo švihu: Ano
AutoShot™ (záznam odpalu pro porovnávání a statistiky): Ano
Digitální skóre karta: Ano
Doporučení vhodné hole: Ano
Manuální umístění jamky: Ano
Měření délek ran: Ano
Měření síly švihu: Ano, volitelně
Měření vzdálenosti F/M/B (začátek, střed a konec greenu): Ano
Měření vzdálenosti k překážkám a bodům na hřišti: Ano
Nácvik časování švihu (nápřah vs. švih 3:1): Ano
PinPoiter: Ano
PlaysLike Distance: Ano
Prohlížení skóre karty v PC : Ano
Přehled hřiště „jamku po jamce": Ano
Režim velkých číslic: Ano
Statistika (počet patů na kolo, zasahování fervejí, GIR): Ano
Náhled greenu: Ano

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...