Eset

HyperflexFootJoy slaví pětasedmdesát let existence a pranic nehodlá slevit ze své pozice jednoho z lídrů v segmentu golfového vybavení, respektive obuvi. Posouvat hranice komfortu, podpory i použitých technologií je prakticky „denním chlebem" všech, kdo v pozadí zrodu špičkových produktů stojí.

A všichni věří, že letošní novinka – verze boty FootJoy Hyperflex 2021 se systémem zavazování BOA – dostojí jménu výrobce. „Působí sportovně a stejně se v těchto botách i cítím. Jakmile si tyto boty obujete, cítíte se pohodlně," svěřuje se s osobní zkušeností kmenový hráče společnosti Rafa Cabrera Bello ze Španělska. Předchozí model Hyperflex už hráči vyzkoušeli, nyní se ke slovu dostaly nové technologie, díky kterým dosáhli lepší stability. Právě tento požadavek hraje u špičkových golfistů mnohdy prim.

Mezipodešev přísně zohledňuje nároky golfistů, proto využili pěnu zvyšující pohodlí zejména v těch částech chodidla, které je nejvíc v kontaktu s podložkou, zároveň tento materiál dokáže vracet zpět energii během švihu, v neposlední řadě její efekt spočívá v mírnění opotřebení obuvi.
Podešev zhotovili ze speciálního termoplastického uretanu, který tradičně vyniká odolností, tvarováním pak kopíruje co nejvíce chodidlo, aby body ohybu korespondovaly s částmi chodidla, jež jsou nejpružnější. Vedle pružnosti tak koncept myslí i na stabilitu a torzi v průběhu úderu i při chůzi. „Novou technologii podrážky jsme navrhli, aby imitovala přirozený ohyb chodidla, takže se vám v botách bude nejen dobře chodit, ale budete schopni využít i veškerou energii vycházející z kontaktu s podložkou během švihu," vysvětlil viceprezident společnosti Chris Tobias.

Jak už jsme uvedli, k dotažení obuvi se využívá tzv. BOA systém, jenž je nově asymetrický, což přispívá k pohodlnějšímu dosednutí boty k noze, současně s tím mírní tlak na chodidlo vycházející ze svrchní části obuvi. Vedle toho neschází ani klasická verze s tkaničkami. Oba modely najdete ve dvou různých barevných provedeních.
Svršek vyrobili ze speciální síťoviny, kdy byla vlákna spojena pod vysokou teplotou. Materiál je vodě odolný, což zaručuje membrána, jež je zároveň prodyšná. Díky tomu je zajištěna stálá vnitřní teplota a chodidlo zůstává v suchu.

Na prodejní pulty modely Hyperflex dorazily v únoru, tradiční verze s tkaničkami vychází na 150 dolarů, za model BOA si připlatíte o třicet dolarů více.

Stránky výrobce: www.footjoy.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...