Vincentka-golfinfo
Výbava Exotics XCG5 drajvr vzkazuje: Budete dlouzí, opravdu velmi dlouzí!

Prouzova 700px

xcg5_4Lehčí, delší, rychlejší… Nový Exotics XCG5 jako jediný pájený drajvr na trhu nabízí doslova unikátní výkon světové třídy. Základem je tradiční spájení titanové úderové plochy a těla s beta titaniovou korunkou, tedy procesu, který z důvodu jeho nákladnosti nevyužívá žádný jiný drajvr prodávaný v USA, avšak poskytující unikátní flexi celé úderové plochy včetně nevšední tolerance.

Pro dosažení ideálních vlastností musejí být tělo hole a korunka usazeny s přesností na tisícinu palce a oba spojované díly musí být absolutně čisté bez jakýchkoli oxidů. Proces zdražuje i nutnost pájet díly ve vakuovém prostředí po dobu několika hodin. Výjimečný výsledek pak zaručuje i redukce šoků mezi zahřívacími a chladícími cykly.

Unikátnost modelu XCG5 zaručuje beta titaniová korunka, která může být tenčí a lehčí než u předcházející, karbonové korunky u modelu XCG4, což kromě vylepšeného zvuku při kontaktu s míčem umožňuje přidat do zadní části dna extra váhu pro vyladění účinků SPPWS (Six Point Perimeter Weighting System), posunující těžiště u dna hlavy ještě dále a hlouběji pro delší a snadněji dosažitelné drajvy.

xcg5_3Vylepšeny jsou však i další parametry. Spring efekt úderové plochy je u modelu XCG5 větší oproti předchůdcům o 12 %. „Bumerangová“ úderová plocha s rozmanitou, střídající se tloušťkou stěny nabízí „turbo“ údery z více míst napříč úderovou plochou. Vše pak korunuje aerodynamický tvar podporující zvýšenou rychlost švihu a potlačující odpor vzduchu a podporující jeho rovnoměrné proudění kolem hlavy hole pro udržení její stability.

Ve verzi „super ultra light“ jde díky váze 271 gramů o nejlehčí drajvr současnosti, osazen 26gramovým gripem Winn Lite Exotics a 40gramovým grafitovým šaftem Graphite Design 40 g Tour AD.

Verze „ultra light“ se již o pár gramů pronese. Osazena 50gramovým šaftem Fujikura Blur 50 a gripem Exotics White New Decade váží 306 gramů; verze osazená šaftem Aldila RIP Sigma 60 váží 312 gramů.

A cena? Na americkém trhu je doporučená cena nastavena na 329 dolarů (cca 6 500 Kč), takže i u nás by se mohla dostat cena pod 10 000 Kč.

xcg5_2A jak je to s tou délkou? Výrobce garantuje, že budete delší než současným drajvrem. Pokud ne, můžete hůl do 30 dnů vrátit. Tedy v Americe. V Česku značku Exotics zastupuje společnost Golf Gate (www.golfgate.cz), v jejíž nabídce se ale tato novinka zatím neobjevuje.

Stránky výrobce sídlícího v Batavii, IL, USA a prodávajícího své výrobky pod obchodními značkami Exotics a Tour Edge najdete ZDE

Zdroj: Jay Hubbard, Tour Edge Golf, PR


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...