Vincentka-golfinfo

Evnroll 4Navzdory krátké historii patry Evnroll poměrně rychle zdomácněly na greenech a je lhostejné, zda hovoříme o typu blade či mallet. Možná se nad tím pozastavujete, když však prozradíme, že v jejich pozadí stojí zkušený Guerin Rife, údiv pomalu zmizí. Renomovaného designéra netřeba golfistům příliš představovat.

Často ho titulovali „šíleným vědcem", ale jak se ukazuje, své práci rozumí jako málokdo. S patry Evnroll je spojený teprve od roku 2016, ale jeho produkty si vydobyly velmi slušnou pověst a sklízejí nemalé úspěchy. Typické pro ně jsou frézované drážky proměnlivé šířky, které vylepšují přesnost a zmenšují rozptyl patů. Pro rok 2019 Rife zhotovil čtyři nové modely.

Prvním z nich je ER1TS, u jehož zrodu stál vlastní Rifeův TourStroke Trainer. Patr má větší offset (jeden palec, zatímco standard je čtvrtina palce), k tomu přidejte šestipalcový krček zvyšující moment setrvačnosti a podporující stabilitu. Podle výrobce takový design přirozeně vede k dopřednému tlaku a staví zápěstí do správné pozice. Vykazuje nejvyšší moment setrvačnosti (20 000), jaký jsme kdy u patru zaznamenali. S tím spojená stabilita zvyšuje pravděpodobnost úspěchu. Hlavu zhotovili z nerez oceli 303, za povrchovou úpravu zvolili stříbrný satén.
Hledáte-li širší blade, pak vyzkoušejte ER2.2, „adaptaci" na populární Anser. Hlavu opět vyrobili z nerez oceli 303, stejný je i finiš. Švihová hmotnost se mění dle délky (33"/D4, 34"/D4, 35"/D9).

Komu nesedí blade, ten se může poohlédnout po středním malletu ER8.3. Těžiště směřuje ke špičce, patr vyhoví hráčům patujícím po oblouku. Rife se jej nebojí označit za nejkrásnější patr, jaký kdy navrhl. Pečlivě frézované drážky, hlava z nerez oceli 303, stříbrný satén a šaft elegantně připojený přímo k patce.
Posledním z kvarteta je „okřídlený" mallet ER5 Black (ER5B), což prozrazuje barvu povrchové úpravy – pancířová čerň. Jednoduchý ohyb šaftu, zřetelná vodící linka na horní části hlavy. Zcela zásadní je však značná stabilita patru.

Pojítko všech modelů spočívá v konstrukci drážek, jež nejsou v průměru totožné po celé délce, ale směrem ke středu se rozšiřují. Precizní frézování uděluje míčku progresivně více energie, čím dále od středu líce jej zasáhnete. Tím se zvýší délková konzistence a zmenší disperze patů.
Dalším společným znakem a užitečným pomocníkem jsou dvě tečky na horní hraně patru, každá 1/8" od středu. Napomáhají vyrovnání hole i při jejím založení, pokud se dráha míčku stáčí.

Stránky výrobce: www.evnroll.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...