Vincentka-golfinfo

Xxio X DriverGlobální lídr špičkového lehkého golfového vybavení Xxio přichází pro letošek se dvěma řadami holí, X a Eleven. Což nás vedlo nejen k hrátkám v titulku, ale také k povinnosti vás s oběma verzemi, zahrnujícími drajvr, fervejová dřeva, hybridy i železa, seznámit.

„Jsme jiní než kterákoliv jiná značka na trhu a ukážeme to více hráčům než kdykoliv předtím," vyhlašuje Lionel Caron, prezident evropské sekce Srixonu, kam Xxio spadá. Co tedy obě řady spojuje a čím se liší?
Pojítkem mezi řadou X a Eleven je technologie Weight Plus, jež napomáhá dosáhnout konzistentnějšího i razantnějšího švihu. Dle vyjádření výrobce posouvá rovnováhu na novou úroveň. Technologie vychází z mosazných a gumových závaží umístěných v konci šaftu, kdy hmota za rukama pracuje na principu páky a pomáhá v odtažení hole a zmenšuje úsilí, s jakým hráč švihá.

Řada Eleven
Po více než deset generací výrobce usiloval o skutečné inovace, které usnadní hru golfistům s průměrnou rychlostí švihu. U verze Eleven zcela redesignovali strukturu líce a spolu s odlehčeným šaftem vytvořili tolerantní hůl, s níž hráči švihnou snadno a rychle.
Ke klíčovým technologiím kromě výše uvedené Weight Plus patří Star Frame, struktura žeber podporujících spodek hole s rozložením hmotnosti, jež zvyšuje toleranci a podporuje úhel odpalu, Cup Face u drajvrů, dřev a hybridů, sloužící ke zmírnění ztráty rychlosti v případě méně přesného zásahu, Cannon Sole, což je speciálně tvarovaný prvek na spodní části dřev a hybridů podporující rychlost a vzdálenost, a konečně Double Undercut Cavity, dva otvory v těle želez za lící, které výrazně zvyšují flexibilitu a tím i rychlost míče, promítající se v dosažené délce ran.

Řada X
Nové modely X představují prémiový set dřev a želez, který pomůže zkušenějším golfistům těžit z výhod lehkých holí s výše posazeným balančním bodem. Kovaná železa nabízejí kompaktnější tvar a podporují variabilitu hry ve smyslu tvarování ran, karbonové dno přináší tlumený zvuk i pocit preferovaný zkušenějšími golfisty.
Z hlediska použitých prvků opět pracovali se závažími Weight Plus, oceníte přínos Cup Face a Cannon Sole. Vedle toho zakomponovali karbonová vlákna, a to při konstrukci spodní části drajvru. Lehký materiál dovolil takovou redistribuci hmoty, aby docílili tolerance i příhodnějšího úhlu odpalu. U želez se setkáte s rychlostními drážkami (Speed Groove), které jsou vyfrézovány v zadní části hlavy v písmenu „X", kde tvoří kanálek. Ten se při impaktu ohýbá a vrací míči zpět energii, což má pozitivní dopad na rychlost a délku ran.

Drajvry, fervejová dřeva, hybridy i železa řady Eleven se prodávají od půlky února, a to jak v pánské, tak v dámské verzi. Také řadu X najdete v obchodech od tohoto data.

Stránky výrobce: www.xxio.eu

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...