Spa Hotel Ulrika

Jin-Hradec-il-250Jindřichův Hradec patří mezi nejvzácnější historická sídla, kde i v současné době dýchá na návštěvníka minulá sláva jeho obyvatel. Historický význam města je doložen mnohými dokumenty, a tak je zřejmé, že v dějinách sehrálo město samotné i jeho majitelé velmi důležitou úlohu.

Páni z Hradce, rod Slavatů, a nakonec i Černínů patří mezi nejvýznamnější rody českého království a jméno Jindřichova Hradce je tak známo nejen v Čechách, ale i v zahraničí. O historickém bohatství města nad Vajgarem zkrátka nemůže být pochyb. Především díky němu získal Jindřichův Hradec prestižní ocenění Historické město roku 2007.
Městská památková rezervace o rozloze zhruba 21 ha zabírá území centra města ohraničované řekou Nežárkou na západě, Husovými sady a cestou nazývanou Na Parkánech na severu a z východní a jižní strany rybníky Vajgar a malý Vajgar s jejich výpustí do řeky Nežárky.

Město nabízí spoustu turisticky atraktivních cílů a kulturních zážitků. Naprostou novinkou pro rok 2020 je otevření planetária, moderního zařízení evropských rozměrů, které vzniklo z původní hvězdárny prof. Františka Nušla. Sloužit bude návštěvníkům ke vzdělávání, poznávání i k zábavě.
Planetárium (sférické kino) představí projekci datovými projektory, které jsou řízeny počítači, a obraz je promítán na vnitřní stranu projekční polokoule. Tato technika umožní sledovat hvězdy, planety, mlhoviny, hvězdokupy a další vesmírné jevy tak, jak jsou vidět ze Země, ale i v prostoru a čase. Vzniká tak iluze vesmíru.
Pomocí planetária lze srozumitelným a zábavným způsobem vysvětlit různé jevy. Planetárium je tedy vhodným prostředkem vzdělávání a doplňkem klasického pozorování pomocí dalekohledu. V Jindřichově Hradci proto rádi přivítáme všechny milovníky hvězd a vesmíru.

Dále vám doporučujeme k návštěvě komplex státního hradu a zámku, který je třetím největším památkovým objektem v České republice. Za návštěvu stojí také Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel, interaktivní muzeum s ukázkou tradičních technologií ručního tkaní tapiserií.
Chcete-li vidět největší pohyblivý lidový betlém na světě – Krýzovy jesličky, ale i další zajímavé expozice, zajděte do Muzea Jindřichohradecka. V Muzeu fotografie a moderních obrazových médií najdete jak díla předních domácích a zahraničních autorů, tak práce amatérských fotografů. Výstavní dům Stará radnice nabízí výpravu do historie i současnosti autorů tvořících pro děti. Ojedinělým zážitkem je také aquashow ve sv. Floriánu. Jedná se o kombinaci hudby, světelných efektů a videoprojekce, která je jedinou svého druhu v České republice a druhou v Evropě.
Nenechte si ujít ani příležitost navštívit největší keřový labyrint ve střední Evropě, nacházející se v obci Dolní Pěna pouhých 6 kilometrů od Jindřichova Hradce! Na ploše 6 000 metrů čtverečných je vysázeno přes 12 000 keřů habru obecného, kterými vedou tři kilometry cestiček.

Jindřichův Hradec najdete ve východní části Jihočeského kraje v turistické oblasti Česká Kanada, do které se zamilujete, jen co ji objevíte. K výletu po okolí můžete využít jindřichohradeckou úzkokolejku. Severní trať do Obrataně nabízí spoustu půvabných výhledů do krajiny lesů a slunných strání. Cílovou stanicí jihočeské trati, která vás provede romantickou a zároveň drsnou krajinou přírodního parku Česká Kanada, je pak Nová Bystřice.

Přijměte pozvání do našeho města a regionu. Těšíme se na vaši návštěvu!

(PR)Jin-Hradec-znak-120
Více informací na www.infocentrum.jh.cz


TOP AKCE 2020
23. května Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál
Zahájení turistické sezóny ve městě
5 a 6. června Dny města – oslavy 800 let výročí města
Slavnosti v centru města a na zámku
26. a 27. června Živý Hradec
Multižánrový hudební festival pod širým nebem
29. srpna Opera na nádvoří státního hradu a zámku
Trubadúr od Giuseppe Verdiho
27. září Svatováclavské slavnosti
Oslavy dobrého vína a muziky

Golf v okolí Jindřichova Hradce
Nova-BystricePři vyslovení názvu obce Nová Bystřice každý golfista zbystří. Zdejší devítka byla prvním veřejným hřištěm v republice a brzy po svém vzniku se stala doslova trhákem. Dokládá to fakt, že zde „vyrostlo" přes 3 500 tisíce nových golfistů, kteří prošli místní akademií.Dodnes patří mezi nejoblíbenější hřiště, zvlášť mezi začínajícími hráči. Přispívá k tomu především zasazení do krásné krajiny. Bystřice není těžká, jamky jsou rozesety v mírně zvlněném terénu, ale dokáže prověřit i hráče s jednociferným hendikepem. Součástí hřiště je dále driving range, putting a chipping green.

Mnich-ilDruhé hřiště resortu, oficiálně zvané Golfresort Monachus, tvoří mistrovská osmnáctka Mnich, obklopená lesy a protkaná několika jezírky. Hřiště se právem prezentuje jako přírodní. Žádné silnice, žádné dráty vysokého napětí, na hřišti neuslyšíte projíždějící vlak nebo kamion, neboť resort je ponořený do zeleně, jež umocňuje kouzlo tohoto místa.
Na Mnichu panuje přátelská atmosféra. Klubová restaurace servíruje klasická česká jídla, doplněná o saláty a těstoviny, takže si každý přijde na své. Po hře si můžete odpočinout v prostorných vilách, které se nacházejí na druhé straně Mnišského rybníku. Zcela unikátní vily najdete na kraji města s výhledem na krásný rybník, přičemž každý golfista ocení klid a pohodlí.

Weitra-il-250Velkou výhodu resortu představuje i dobrá spolupráce se sousedním Golfresortem Haugschlag. Ten nabízí hned dvě osmnáctky, a tak ve spojení s Mnichem můžete zažít parádní prodloužený víkend s golfem. V solidním dosahu najdete ještě další dvě hřiště na rakouské straně, Weitru (na ilustračním snímku) a Herrensee.

 

 

TelcJediné svého druhu. I tak by se dalo smýšlet o hřišti nedaleko Telče. Jedná se totiž o jediný osmnáctijamkový resort na Vysočině. Hraje se zde už od roku 2005, z herního hlediska podstatné změny nastaly roku 2012, kdy se upravil sled jamek a par díky prodloužení druhé jamky dosáhl hodnoty 73.
Na své si tu přijdou jak sportovně ladění golfisté, na něž tu čeká pár „špeků" a kteří občas rádi zariskují, nezklame však ani začínající a méně zkušené hráče, byť je některé jamky mohou zprvu zastrašit. Třeba taková patnáctka, kde se vám na odpališti sevře hrdlo, nebo hned vzápětí tříparová šestnáctka s dlouhou vodní překážkou a greenem stráženým dvěma bankry v přední části.
Kubová politika je zjevná – vítán je každý. Začínající golfista či nehráč může do boje v doprovodu zkušeného spoluhráče.

Cesky Krumlov 2Rodinnou atmosféru i skvělé služby si vychutnáte i ve Svachově Lhotce, kde sídlí GC Český Krumlov. Od samotných golfových začátků tu platilo, že golf musí být sportem pro celou rodinu a cena nejen za hru, ale i veškeré služby, musí být přijatelná.
Hráčům i hostům je k dispozici osmnáctijamkové hřiště, hotel s kapacitou 76 lůžek, denní lázně (pivní, mátové, vinné nebo konopné), hostinec Glokner vařící z regionálních potravin, pivovar Glokner a Destilérka Svach. Milovníci sladkostí si jistě nenechají ujít návštěvu Čokoládovny Duetino nacházející se hned vedle klubovny.

HlubokaTaké golfové hřiště v Hluboké nad Vltavou těží z nádherného přírodního prostředí. Na plochu bezmála sedmdesáti hektarů umístili osmnáctku, k tomu dalších devět jamek i tréninkové plochy. V průběhu minulých let bylo hřiště redesignováno a v listopadu 2015 nově znormováno. Narazíte tu na množství záludných vodních kanálů, jezírek, biotopů a písečných bankrů, jamky nicméně nekladou přehnaně vysoké nároky na kondici hráčů. Těšit se můžete i na nově zrekonstruovanou klubovnu s výhledem na hřiště i zámek Hluboká.

Tolik stručný popis hřišť v dosahu Jindřichova Hradce. Jak sami vidíte, nabídka je poměrně pestrá, a tak každý snadno objeví svého favorita.

 
GOLFOVÁ HŘIŠTĚ
V OKOLÍ JINDŘICHOVA HRADCE
Hřiště Vzdálenost Doba dojezdu
Nová Bystřice (ČR) 20,5 km 22 minut
Nová Bystřice, Mnich (ČR) 20,5 km 22 minut
Haugschlag (AUT) 28,5 km 33 minut
Herrensee (AUT) 31,2 km 32 minut
Telč (ČR) 40,6 km 39 minut
Hluboká nad Vltavou (ČR) 55,7 km 42 minut
Český Krumlov (ČR) 73,6 km 65 minut
Weitra (AUT) 74 km 66 minut


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...