Vincentka-golfinfo

Hor vsestrannostV neděli 3.9. proběhne na driving range PilsnerGolf Resortu Hořehledy druhý ročník a zároveň široko daleko ojedinělý projekt – otevřené mistrovství ve všestrannosti. Zapojte se mezi borce, co si to rozdají v pěti golfových disciplínách. Startovné je 300 Kč a jeho součástí bude opět raut v podobě masa, zeleniny a pečiva a samozřejmě pitný režim pro všechny účastníky. Od 8 hodin bude možné si jednotlivé disciplíny potrénovat, od 9 už pojedeme naostro. Turnaj je samozřejmě přístupný i pro zájemce, kteří ještě nemají zelenou kartu a HCP.

Oproti loňskému roku máme několik novinek:
· Upravili jsme přepočet Longest drive.
· Zvětšili jsme průměr kruhů u Chip/pitch a Bunkershot o jeden metr.
· Přidali jsme super vložené soutěže.

Na startu budete rozděleni do čtyřčlenných flightů a postupně absolvujete všechny disciplíny, jejichž výsledky si zapíšete do scorekarty. Poháry a ceny čekají na tři nejlepší muže a ženy s největším počtem získaných bodů, i na jednotlivé vítěze vložených soutěží. Jaké jsou disciplíny a jak jsou hodnoceny?

Longest drive
Soutěžící má 3 pokusy, z nichž se počítá ten nejdelší. Odpal bude z místa travnatého odpaliště vpravo od krytých odpališť. Bodové ohodnocení se rovná naměřeným metrům na kolmici z místa, kde se míček zastavil, mínus 130. Příklad: hráč odpálí míček do vzdálenosti 240 metrů, bodové ohodnocení je 110 bodů. Míček, který opustí prostor po stranách driving range se do výsledku nezapočítává. Míček, který opustí prostor driving range na jeho nejvzdálenější straně (u ferveje 3. jamky) bude obodován nejvyšším možným počtem bodů = 126 bodů (driving range v nejdelším místě měří 256 metrů).

Chip/pitch
Soutěžící má 5 pokusů, aby zasáhl prostor vyznačený na greenu (kruh kolem jamky o průměru 3,4 m). Ránu bude vždy zahajovat z vyznačeného prostoru a míč si smí umístit. Za každý míček, který se ve vyznačeném prostoru zastaví (nebo se ho dotýká), získává 20 bodů. Za míček, který trefí přímo do jamky získává 40 bodů.

Puttování
Na greenu bude vyznačeno 9ti jamkové puttovací hřiště PAR 18. Hráč každou jamku zahájí z vyznačeného místa, vlajku označující danou jamku si může vyndat nebo ji může v jamce ponechat. Za každou ránu zahranou pod PAR hřiště získává 5 bodů, za každou ránu nad PAR hřiště je mu 5 bodů strženo.

Odpal na přesnost
Soutěžící má 5 pokusů, aby zasáhl cílovou síť umístěnou u 50 m vzdálenostní cedule. Ránu bude vždy zahajovat z vyznačeného prostoru rohožky, míč si smí umístit i natýčkovat. Za každý míček, který se v síti zastaví (zůstane uvnitř sítě), získává 20 bodů.

Bunkershot
Soutěžící má 5 pokusů, aby zasáhl prostor vyznačený na greenu (kruh kolem jamky o průměru 5 m). Ránu bude vždy zahajovat z prostoru cvičného bunkeru a míč bude spouštět z natažené ruky v úrovni ramen (bunker si smí před zahájením pokusu hráběmi uhladit do roviny). Za každý míček, který se ve vyznačeném prostoru zastaví (nebo se ho dotýká), získává 20 bodů. Za míček, který trefí přímo do jamky získává 40 bodů.

Vložené soutěže
Hod vlajkou – soutěž o to, kdo dohodí nejdále vlajkou s golfovým praporkem (počítá se nejvzdálenější místo v klidu ležící vlajkové tyče směrem od hráče) - 1 pokus.
Hod golfovým míčkem – soutěž o nejdelší hod - 1 pokus.
Odpal putterem – soutěž o odpálení míčku do co největší vzdálenosti, měří se na kolmici - jeden pokus.

Vezměte i své známé, rodinu a kamarády, ať je atmosféra hodna výkonů! Těšíme se na vás!

Zdroj: Martin Kopčák, Hořehledy


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...