Spa Hotel Ulrika

DClarke_maly 

Vítěz golfového British Open Darren Clarke dodržel slovo a nečekaný triumf na slavném turnaji slavil pivem a červeným vínem celou noc. Před novináře dnes odpoledne přišel s velkými kruhy pod očima a přiznal: „V posteli jsem vůbec nebyl.“ Nestihl prý ani přečíst téměř 300 textových zpráv, které mu přišly na mobil.

Během turnaje dostal i smsky s radami od bývalé světové jedničky a trojnásobného vítěze British Open Američana Tigera Woodse, jejich obsah neprozradil. „To je soukromé a zůstane to mezi námi,“ uvedl pouze s tím, že zprávy byly brilantní.
V oslavách nehodlá polevit. „Nejspíš se trochu vyspím nejdřív zítra. Člověk si to musí užít, když může,“ prohlásil dvaačtyřicetiletý golfista ze Severního Irska, jenž se stal nejstarším premiérovým vítězem major turnaje za uplynulých 44 let.

British Open se mu povedlo vyhrát při dvacátém startu. Žádný jiný z předchozích šampiónů legendárního podniku tolik pokusů k triumfu nepotřeboval. Na předchozí tři turnaje „velké čtyřky“ se Clarke vůbec nekvalifikoval, teď ji má garantovanou.
I proto s Clarkem, který ještě před necelými deseti lety figuroval v elitní desítce světového golfu, před letošním ročníkem nikdo nepočítal, i když měl na kontě 21 vítězství mezi profesionály. V posledních letech totiž musel víc než na svou hru dohlížet na výchovu dvou synů poté, co jeho manželka Heather před pěti lety podlehla rakovině. V žebříčku byl před British Open až na 111. místě, odkud ho nečekaný triumf katapultoval na 30. pozici.

„Teď si rozhodně více než dříve vážím toho, čeho jsem dosáhl. Před deseti lety jsem hodně věcí bral jako samozřejmost,“ prohlásil Clarke, jehož cestu za vítězstvím sledovala na hřišti Royal St. George's i nová partnerka, snoubenka Alison Campbellová.
Synové ve věku třináct a deset let mu fandili na dálku z domova a blahopřáli mu po telefonu. „Tyrone, ten starší, byl velmi pyšný a hned všem vykládal, že má za tátu vítěze Open. A Conor chtěl vědět, za co by mohl utratit všechny ty peníze," smál se golfista.

Životní úspěch mu vynesl prémii 900 000 liber (25 milionů korun). Další dva miliony liber obdrží od svého sponzora, který mu slíbil takový bonus za vítězství na turnaji major v době, kdy už se zdálo, že má Clarke nejlepší golfová léta za sebou.
„Finanční injekce je to pořádná, ale pro mě je hlavní, že teď bude mé jméno mezi všemi těmi ostatními. To je k nezaplacení. A až se vrátím domů, kluci se na něj budou moct podívat a uvidí to tam," uvedl. Svou hrozbu, že džbán na víno naplní pivem, nesplnil. „Ve skutečnosti zůstal prázdný,“ přiznal.

 Autor: ČTKPoslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...