Spa Hotel Ulrika

DayKdyž si vyrovnal účty se čtrnáctou jamkou, kde v úvodním kole zahrál své dosavadní jediné bogey, objevilo se u Tigera Woodse, že druhý hrací den zůstává jediným bezchybně si počínajícím hráčem (ještě lépe si v tomto ohledu vedl Senden, nicméně šel před Woodsem, takže v ten moment už nepatřil mezi neomylné). V této fázi turnaje byl na -5 úderech, sdílel vedení a očekávalo se, kdy se v něm osamostatní. Navíc ho čekala patnáctka, jedna z posledních šancí, kdy lze na hřišti útočit na vylepšení skóre.

Jenže ouha, přání nebylo otcem myšlenky. Právě na patnáctou jamku potřeboval šest ran po nešťastném odrazu míčku do vody a zapisoval první bogey dne, to druhé přišlo na poslední jamce. Místo vedení následoval pád. A to ještě netušil, že události na patnácté jamce ho budou stát další dvě rány. Při dropování se příliš odchýlil od původního místa úderu a dodatečné byl potrestán dvěma trestnými ranami. Na vedoucího hráče tak v půli turnaje ztrácí pět ran, nicméně dál zůstává favoritem.

Obecně lze tvrdit, že pátek byl dnem, kdy se v Augustě nikdo neutrhl, naopak rozdíly se spíš setřely, a tak se jen můžeme těšit na další pokračování. Garcíovi jakoby hřiště uštědřilo políček za předchozí slova, kdy uvedl, že mu Augusta příliš nesedí. Oproti čtvrtku (66) si pohoršil o rovných deset ran a z vedení klesl na dělené 14. místo (-2). Pohoršil si i druhý z obou čtvrtečních lídrů, Australan Marc Leishmen nicméně ztratil jedinou ránu (73/+1). Právě o ni zaostává v průběžném hodnocení za svým krajanem Jasonem Dayem.
Ten tu už před dvěma lety dělil druhé místo, aby pak jeho následný rozlet začaly brzdit zdravotní lapálie. Nyní je, zdá se, zpět, a určitě se s ním musí počítat.

Zástupcům ze země klokanů a jejich příznivcům se pohled na výsledkovou tabuli musí opravdu líbit. První Day, o ránu za ním Leishmen a na -3 Scott, jeden z černých koňů turnaje. Nezapomínejme ani na vzpomínaného Sendena (-2), který si až do 15. jamky vedl bezchybně a průběžně šel kolo na -4, ale poté dvakrát zaváhal. Australané zatím marně čekají, až si některý z nich oblékne zelené sako, dočkají se letos?

Skvělý part zatím předvádějí i dva veteráni. Že to Fred Couples v Augustě umí, to je o něm všeobecně známo. Třiapadesátiletý Američan tu v posledních třech letech skončil nejhůře patnáctý a nyní je jen jednu ránu za vedoucím Dayem. I v pátek dostal do záporných čísel (-1) a celkově je na pěti pod par.
Skvěle se drží i o dva roky starší dvojnásobný šampion Bernhard Langer z Německa. Od jeho posledního triumfu uplynulo přesně 20 let, nyní v půli soutěže dělí 14. místo (-2). Co kdyby se dočkal do třetice! Při pohledu na jeho figuru by mu ani nemuseli přešívat zelené sako.

Ohlas vzbudila i málo vídaná penalizace nejmladšího účastníka turnaje Číňana Guana Tianlanga za pomalou hru (více o jeho penalizaci zde). S jednou trestnou nicméně dokázal jako jediný amatér projít cutem.

Průběžné výsledky zde

Po dvou dnech vévodí Augustě Australan Jason Day. Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf News



Poradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...