Spa Hotel Ulrika

Rumford brett1Australan Brett Rumford v neděli zvítězil na Volvo China Open 2013 a kvalifikoval se tím na Volvo World Match Play Championship 2013, kýženou pozvánku pak obdržel i Henrik Stenson. Zkompletovali tím elitní 24členné startovní pole, zahrnující 14 hráčů z první padesátky,

kteří budou o titul soupeřit v bulharském dech beroucím resortu Thracian Cliffs Golf & Beach Resort od 16. do 19. května 2013.

Čerstvý vítěz Volvo China Open Brett Rumford, který zároveň minulý týden vyhrál i turnaj Ballantine's Championship a postoupil ze 138. na 76. místo světového žebříčku, měl z prvního titulu Volvo a kvalifikování se na Volvo World Match Play Championship obrovskou radost. „Jsem hrdý na své vítězství na tomto turnaji, skvělé zároveň je, že se díky němu zúčastním tak báječné akce, jako je Volvo World Match Play Championship. Je to další důležitý milník mé kariéry a opravdu se těším na hru s tak skvělými hráči."

Stenson henrikŠvéd Henrik Stenson, narozený v domovském městě automobilky Volvo Gothenburgu, zvítězil v roce 2007 na WGC Accenture Match Play a nyní se těší na svůj první start od roku 2009. Když se dozvěděl, že jako jediný dostal divokou kartu, řekl k tomu: "Tato pozvánka od Volva mě moc potěšila. Vím, že se vybíralo mezi velkým množstvím hráčů a bylo skvělé slyšet, že jsem tím šťastlivcem. Miluji napětí a dynamiku jamkové hry a do Bulharska už se moc těším. Málokdy se dostaneme na úplně nové hřiště v nové zemi, a proto se nemohu dočkat, až si na Thracian Cliffs poprvé zahraji, vypadá to opravdu nádherně."

Letošní startovní listina ukazuje velkou účast hvězd jamkové hry, konkrétně například pět hrdinů evropského Ryder Cup týmu. Ian Poulter, vítěz z roku 2011, Graeme McDowell, vítěz US Open 2010, Peter Hanson, šestinásobný vítěz Evropské tour, Ital Francesco Molinari a Nicolas Colsaerts, obhajující šampion.

.
Špičkoví hráči US PGA Tour, světové číslo 26, Američan Bo Van Pelt a ve Spojených státech žijící švédská hvězda Carl Petterson, který je ve světovém žebříčku 37., se na Volvo World Match Play Championship objeví vůbec poprvé, Australan Geoff Ogilvy pak naposled startoval v roce 2005. Dalšími zajímavými debutanty jsou světové číslo 33 Thorbjorn Olesen a číslo 31 Gonzalo Fernandez-Castano ze Španělska, kteří budou soupeřit o zvýšenou turnajovou dotaci 3 000 000 eur (o 250 000 eur vice, než loni), z čehož vítěz obdrží 800 000 eur.

Startovní pole je opět široce mezinárodní, 24 účastníků je ze 14 zemí. Silnou pozici má Jihoafrická republika, z které jsou "specialista na Volvo" Brenden Grace, vítěz Volvo Golf Champions a Volvo China Open 2012, George Coetzee, Richard Sterne a Thomas Aiken. Chile zastupuje Felipe Aguilar, hned dva hráči jsou pak z Thajska – Thongchai Jaidee a Kiradech Aphibarnat.

S letošním turnajem slaví série 50 let a zároveň se jedná o 130. profesionální mužský golfový podnik a 80. turnaj Evropské tour sponzorovaný automobilkou Volvo.

Šampionát založila společnost IMG v roce 1964, a od roku 2009 ve spolupráci s automobilkou Volvo generuje celosvětové mediální pokrytí se zhruba 1 600 hodinami golfového vysílání pro půl miliardy domácností. Od přesunu z Wenworthu v roce 2009 se turnaj významně posunul - díky kvalifikaci na základě dosažených výsledků je zajištěna účast světové špičky, startovní pole se rozrostlo na 24 hráčů a změnil se formát. Kvalifikovaní hráči jsou rozděleni do osmi skupin po třech, které se hrají ve čtvrtek a v pátek, 16 hráčů posléze postupuje do sobotní vyřazovací fáze a v neděli se odehraje semifinále a finále. Rozlosování bude provedeno na oficiální tiskové konferenci na Thracian Cliffs v úterý 14. května v 13:30 hodin.

S přesunem na hřiště navržené slavným Gary Playerem, obklopené rozeklanými útesy a tyrkysem Černého moře, které jde vidět z každé jamky, se jedná o první podnik Evropské tour odehrávající se v Bulharsku. Thracian Cliffs je bez debaty jedno z nejkrásnějších hřišť na světě, Gary Player o něm ostatně prohlásil, že "nikde na světě nenajdete podobné golfové hřiště". K podtržení kvalit tohoto nového místa se Thracian Cliffs někdy říká také "evropské Pebble Beach". Minulé tři ročníky Volvo World Match Play Championship se hrály ve Finca Cortesín ve Španělsku.

Text a foto: Katarina Wheeler, Havas PR


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...