Spa Hotel Ulrika

alexisthompsonŽenský golf nevyvolává tak silnou pozornost divácké veřejnosti jako ten mužský – míň turnajů, míň přenosů, méně peněz… a nevypadá to, že by to někdy mohlo být jinak. Asi by nepomohl ani recept, který kdosi doporučil už před lety: vypadat jako žena, hrát jako muž!

Ženský golf ovládají v posledních letech kohorty asijských hráček, mezi nimiž se našinec díky jejich exotickým jménům a zjevu tolik neorientuje. Ale teď se zdá, že ostatní svět našel na Asiatky novou zbraň.  Určitě už jste slyšeli o zázračném dítěti Alexis Thompson. Před dvěma lety flirtovala s historií, když jako čtrnáctiletá vedla po dvou kolech turnaje LPGA Navistar. To nakonec nedopadlo, stejně jako letos v květnu na turnaji Avnet v Mobile, tam ze sdíleného vedení spadla v posledním kole až na 19. příčku.

Ale přišel slavný den v půli letošního září, čerstvě šestnáctiletá Lexi večeřela v restauraci Outback Steakhouse na tom stejném turnaji Navistar a štěbetala s kamarádkou o klucích a podobných dívčích tématech, jako by před ní ani nebyl poslední den turnaje, do nějž měla vstoupit s luxusním náskokem pěti ran. Pohoda ji neopustila ani po prvních jamkách, kdy její největší soupeřka stáhla náskok na tři rány.

Tatínek Thompson si kousal nehty a střídavě rudl a bledl, Lexi k němu přišla a řekla jen: „Asi bych měla dát nějaké birdie“ a dala dvě za sebou. Podobně to probíhalo až do konce, náskok se střídavě tenčil a zase zvětšoval, až to zůstalo na těch pěti ranách. 195 tisíc dolarů není zas tak málo, když je vám šestnáct… Kamarádka a největší soupeřka Tiffany Joh ji hned na grínu pokropila – místo šampusu na ni ovšem stříkala bublinkatou vodu.

Lexi posunula rekord Pauly Creamer, která v roce 2005 vyhrála první turnaj na LPGA přesně v osmnácti, téměř o dva roky. Když se na ni podíváte, hádali byste jí víc: žádné tintítko, a když se zrovna nesměje… ale ona se směje často. Smála se i při skoro zázračných patech, kterými na Navistaru drtila soupeřky.

Ale holka je ještě moc mladá, usoudil hlavní komisař LPGA Mike Whan. V LPGA dodržují pravidlo, že hráčky musí mít nejméně 18 let. To neplatí pro sponzorské výjimky a podobná pozvání, ale Alexis se chtěla stát regulérní účastnicí a požádala o generální výjimku.

Pan Whan odmítl. Prohlásil, že jestliže Lexi letos projde „kvalifikační školou“, dá jí pro rok 2012 plnou kartu. Tak šla do té „školy“, pověstné Q-school. První etapa byla na pořadu už v létě, Alexis nastoupila a stylem start cíl vyhrála o deset ran. Další dvě kola kvalifikace ji čekají na podzim.

Hráčky toto rozhodnutí LPGA široce komentovaly, veteránka Juli Inkster říkala dokonce, že by se všichni odpovědní měli stydět, že je to bláznivina. Podle ní na to Alexis má nejen herně, ale je i sociálně dostatečně připravená a dokonale zapadá mezi ostatní.

Tatínek Thompson to nechce komentovat, bere věci, jak jdou – bude se tím zabývat, až to bude potřeba, říkal. A Alexis – ta se směje, dobře se baví. Soupeřky se smějí o kousek míň…

Připravil: Ivo Doušek, foto www.alexis-thompson.com


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...