Spa Hotel Ulrika

Simpson_US_OpenJim Furyk ani Graeme McDowell do své sbírky druhý major nepřidali, dramatické US Open skončilo triumfem Webba Simsona, nicméně za skutečného vítěze by se dalo považovat hřiště Lake Louise. Dobyvatel druhého majoru roku totiž skončil celkovým skóre jeden úder nad par, nicméně ve finále šel dvě rány pod normu hřiště (70).

Simpson přitom nevykročil do finále správnou nohou, když na druhé a páté jamce zapisoval bogey, ale pak počínaje šestkou uhrál tři birdie v řadě a dalším berdíkem načal i druhou devítku. V následném průběhu už nezaváhal a nezbylo mu než sledovat, jak se svou šancí naloží soupeři.

McDowell měl vstup z říše hrůzy. Na první devítce nasbíral čtyři rány navíc, ale když se na 11. a 12. jamce dokázal vzchopit, zdálo se, že by mohl navázat na svou výhru na tomto šampionátu z roku 2010. Jenže hned vzápětí přidal další dvě bogey, a třebaže na sedmnáctce s vykřesal jiskru naděje a přiblížil se na ránu vedení, birdie na závěrečné jamce, které by ho poslalo do rozehrávky, uhrát nedokázal.

Ani Furykovi se nevedlo, nicméně až do 15. jamky byl ve hře o titul, byť už měl na kontě dvě bogey. Jeho ambice potopila 16. jamka, aby svůj osud zpečetil dalším bogey na závěr, které ho srazilo na konečné dělené 4. místo.

Nejlepším výkonem závěrečného hracího dne se prezentovat Michael Thompson (67/-3). Čtyři birdie, rovnoměrně rozdělená na obě devítky, a jen jediné bogey ho vynesly na druhé místo, jež sdílel s McDowellem.

Český rodák Alex Čejka hrál výborně v prostředních kolech (69 a 70 ran), kterými dal zapomenout na nepříliš zdařilý vstup do turnaje (78). Na závěr se už ale nedokázal přiblížit par hřiště (70) a po 74 úderech bral celkovým skóre 291/-11 dělěnou 41. pozici.

Kompletní výsledky turnaje zde

McDowell (vlevo) vedení neudržel, první velký triumf kariéry slaví Webb Simpson. Foto: Globe Media


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...