Spa Hotel Ulrika

Woods PlayersMálokdo by čekal, že ve vyrovnaném průběhu The Players bude nakonec jediným Woodsovým pronásledovatelem velkými turnaji takřka nedotčený Švéd David Lingmerth. Až do sedmnácté jamky přitom měli šanci uspět na „pátém majoru" sezony vítěz turnaje z roku 2008 Sergio García a zkušený veterán Jeff Maggert. Oba však utopili své naděje právě na pověstné ostrovní jamce.

Nejprve před Woodsem hrající Maggert potřeboval tak dva metry, aby jeho odpal devítkou železem doletěl na green, leč nestalo se, a tak po dropu nakonec zapisoval double bogey. Birdie na závěrečném greenu sice Maggertovi vylepšilo náladu, ale tou dobou věděl, že je ze hry venku.

Ještě větší potupu na sedmnáctce zažil García, třebaže tentýž den zde v dohrávce třetího kola zahrál birdie. Tentokrát ale až příliš toužil atakovat jamku a s ohledem na výsledek měl možná volit Woodsův způsob rány na jistotu. Španěl byl nejprve krátký a totéž se opakovalo i při jeho třetí ráně, která sice doletěla na green, ale od jeho hrany se vrátila do vody. García se tak k patování dostal až po páté ráně z odpaliště, k níž přidal ještě dva paty. Zdecimován neúspěchem zahrál do vody i na závěrečné jamce a propadl se výsledkovou listinou na dělené 8. místo.

To Garcíův spoluhráč ve flajtu nechával po většinu turnaje své paty krátké, ale v závěru pookřál. Na šestnáctce div že z bankru nevykouzlil eagle a na ostrovní sedmnáctce měl šanci uhrát birdie, díky kterému by srovnal krok s Woodsem. Nepodařilo se, a tak byl nucen riskovat na poslední jamce. Naneštěstí pro něho mu nevyšel odpal, a i když se druhou ranou dostal na green, čekal ho dlouhý pat, jenž musel proměnit. Míček ale přejel jamku a doputoval až na forgreen. Nakonec místo berdíku zapisoval bogey, nicméně dělené 2. místo je pro Švéda velkým úspěchem.

Třebaže hráči atakující po třetím kole vedoucí příčky ve finále tak docela neexcelovali, byl to nakonec Woods, který se dokázal oklepat z neúspěchu na čtrnácté jamce, kde po drajvu do vody zahrál double bogey. Na následující jamce proměnil důležitý pat do paru a po „povinném" birdie na pětiparové šestnáctce si už vše ohlídal. Nic na tom nemění fakt, že svého patrně největšího soupeře, Garcíu, měl v zádech.
Světová jednička tak získala letos už svůj čtvrtý triumf, a to v expresním tempu. Nikdy předtím neměl Tiger touto dobou na pažbě čtyři zářezy. Dalším zdařilým vystoupením si upevnil pozici jak na světovém žebříčku, tak v čele průběžného hodnocení FedEx Cupu.

Tiger je letos k nezastavení, výhra na The Players byla už jeho čtvrtá v sezoně. Foto: Globe Media/Reuters

Kompletní výsledky turnaje zde

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...