Spa Hotel Ulrika

US Open WoodlandTři velmi dobrá a jedno vynikající kolo, takový byl účet letošního vítěze US Open Garyho Woodlanda, který nachystal soupeřům drtivý úder už ve druhé rundě. V ní zapsal na náročném hřišti Pebble Beach 65 ran, načež se vyhoupl do čela pořadí, kde vydržel až "do závěrečného hvizdu". Díky tomu slaví zisk prvního majoru v kariéře.

Druhý s odstupem tří ran skončil obhájce trofeje Brooks Koepka (-10), třetí místo si se sedmi ranami pod par rozdělili dva domácí hráči, Xander Schauffele a Chez Reavie, a dva Evropané, Justin Rose a Jon Rahm. Do desítky nejlepších se vtěsnali z Evropanů ještě Henrik Stenson a Rory McIlroy.

Už úvodní kola lehce napověděla, s jakými ambicemi Gary Woodland do dějiště letošního US Open přijel, po osmi jamkách byl na -4, a třebaže následovalo jedno bogey, položil solidní základ dalšímu vystoupení. O den později přišel vzpomínaný frontální útok v podobě bezchybné rundy za -6.
Velké povzbuzení do dalšího průběhu turnaje, v němž už svůj náskok udržoval konzervativními výsledky v podobě dvou úderů pod par. Nikoliv však konzervativní hrou, což dokládá třeba i jeho počínání na 14. jamce, jednom z nejtěžších pětiparů na PGA Tour.
Kromě toho žádný ze soupeřů nedokázal výrazněji zaskórovat, a tak se Woodland po zásluze dočkal největšího triumfu v dosavadní kariéře.

„V celém svém sportovním životě jsem byl vždycky schopný soutěžit i vítězit na té nejvyšší úrovni, v tomto ohledu jsem v golfu zůstával za očekáváním, což bylo svým způsobem frustrující," připustil Woodland. „Chvíli mi trvalo, než jsem se v golfu vydal správným směrem a všechno zapadlo do sebe. Jakkoliv zvláštně to zní, musel jsem se naučit, jak hrát golf, jak zkompletovat svou hru, osvojit si krátkou hru, skórovat, drajvovat přesně. To byla velká a zásadní záležitost."

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2019/us-open/leaderboard.html

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...