Spa Hotel Ulrika

WalkerVzhledem k blížící se olympiádě navazovaly na sebe letošní majory v rychlejším sledu než obvykle, a tak už koncem července známe jméno vítěze „turnaje poslední šance", jak se někdy tituluje PGA Championship. Triumf na něm překvapivě vybojoval Jimmy Walker se 14 údery pod par, jemuž na paty šlapal obhájce Jason Day (-13). Američan výhrou zároveň míří do týmu pro Ryder Cup.

„Už jsem řekl, že bych další Ryder Cup nechtěl propásnout," připomněl svou odpověď z před dvou let, kdy se jej coby nováčka v týmu ptali na zkušenosti, jaké si z prestižní bitvy odnáší. S jeho letošními ambicemi to ovšem až do turnaje v Baltusrolu vypadalo nevalně, výhra jej ovšem katapultovala mezi vyvolené.
„Tentokrát jsem stoprocentně věřil každé své ráně, přesvědčil jsem se, že mohu uspět, že dokážu hrát bez výpadků. Celý týden mi vyšel na výbornou a vítězství si vychutnávám naplno,"usmíval se.

Nezdarem naopak major skončil pro Roryho McIlroye, který neprošel cutem, což se mu po US Open stalo letos podruhé. Netřeba dodávat, že pro hráče McIlroyova kalibru je sezona bez získaného majoru neúspěšná, natož pak pouze poloviční účast v závěrečných kolech.

V popředí výsledkové listiny figurovala tentokrát nečekaná jména. V desítce nejlepších figurují třetí Daniel Summerhays, dělení čtvrtí Branden Grace, který tak potvrdil svou vzrůstající výkonnost, a Hideki Matsuyama i Brooks Koepka, dělený sedmý Robert Streb a dělení desátí Tyrrell Hatton a William McGirt.

Sedmým místem pak formu potvrdili zkušení Henrik Stenson a Martin Kaymer, z pohledu evropského rydercupového týmu nejsou bez zajímavosti desáté místo Paula Caseyho a třináctá pozice Padraiga Harringtona.

Kompletní výsledky turnaje na http://www.pgatour.com/tournaments/pga-championship/leaderboard.html

Foto: @pgatour


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...