Spa Hotel Ulrika

Rory jamkovkaNejprve v Arizoně nastala kalamita, to když v úvodním kole jamkovky Accenture Match Play Championship zasypal hřiště GC v Dove Mountain sníh, další kalamita, tentokrát osobního rázu, se dostavila hned vzápětí – dva nejlepší hráči světa se poroučeli hned v úvodní rundě. Loňský finalista Rory McIlroy nestačil na podsaditého Shanea Lowryho (1 up), Tiger Woods pro změnu nestačil na svého krajana Charlese Howella III (2&1).
Z vítězství se možná poněkud nečekaně radoval Matt Kuchar, který ve finále zdolal obhájce trofeje Huntera Mahana 2&1. V duelu otřetí místo zdolal Jason Day 1 up specialistu na tento formát Iana Poultera.

Z dalších favoritů se na úvod poroučeli také Westwood, jenž sice na jamkovce nikdy příliš nezářil, ale přeci jen se čekalo, že Španěla Cabrera Bellu zdolá. Rozuzlení jejich duelu nastalo na 19. jamce.
Z kola je i Dustin Johnson, který nestačil na Švéda Norena (6&4), podobný debakl utrpěl i Johnsonův krajan a jmenovec Zach, jehož vyprovodil Australan Jason Day (6&5). Neuspěl ani v úvodu sezony skvěle hrající Schwartzel, který podlehl 1 up Henleymu. Nečekalo se ani zaváhání Adama Scotta, který ztroskotal na Timu Clarkovi z Jihoafrické republiky (2&1). Scotta v souboji s Elsem pomstil Fredrik Jacobson, a získal tak cenný skalp loňského vítěze Open (1 up).

McIlroyův kat Shane Lowry se pak nezastavil ani ve druhém kole, stopku mu vystavil až v tom dalším Roryho kamarád a krajan Graeme McDowell, jehož ale dál nepustil Jason Day. Ten pak v semifinále nestačil na pozdějšího vítěze Matta Kuchara, jemuž podlehl 4&3. Kuchar na cestě do finále podstupně "zlikvidoval" Fujitu, Garcíu, Colsaertse, Garriguse a vzpomínaného Daye, aby si ve finále dopřál i skalp obhajujícího Mahana. Hunter, věren svémi jménu, na cestě k finálovému duelu "ulovil" Manassera, Sternea, Kaymera, Simpsona a v semifinále překvapivě snadno i Iana Poultera (4&3).

V závěrečném duelu vedl Kuchar v půli utkání už o čtyři jamky, ale s dalším průběhem se jeho náskok tenčil. Na šestnácté jamce vedl Kuchar už jen o jedinou jamku, ale vzápětí přišla Mahanova chyba, která duel rozhodla. Vítězný Američan si odvezl 1,5 milionu dolarů a posunul se na druhé místo FedEx Cupu, ve světovém žebříčku pak poskočil na osmou příčku.

Kompletní výsledky turnaje zde

Pro Roryho skončila jamkovka zklamáním. Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...