Spa Hotel Ulrika

Fowler PlayersKdyž vás za nejpřeceňovanějšího hráče označí novináři, budiž, ale pokud takovou nálepku obdržíte od hráčů samotných, je to na pováženou. A přesně tohle se stalo Rickie Fowlerovi, který nelichotivou nálepku obdržel od svých parťáků minulý týden. Výsledky ankety byly zveřejněny krátce před „pátým majorem", prestižním Players.

A byl to podnik, který golfové fanoušky, odborníky i novináře musel zvedat ze sedadel. Odepisovaný Fowler nejprve skvěle zabojoval v závěru finálové kola. Série birdie na patnáctce, eagle na šestnáctce a další dva berdíky na jamkách s pořadovým číslem 17 a 18 ho posunula na skóre -12, a tak v klubovně čekal coby lídr, jak se situace vyvine.

Zajímavé vyhlídky dostihnout ho ve vedení měl Haas, který v průběhu finálové rundy bledl, ale na šestnáctce sahal po eaglu. Krátký pat po výborné příhře ale neproměnil a birdie nakonec nestačilo. Druhým hráčem, jenž se Fowlerovi dokázal vyrovnat, byl vítěz turnaje z roku 2008 Sergio García. Po birdie na šestnáctce potřeboval na zbylých jamkách alespoň jednu ránu ubrat. A stalo se tak na obávané ostrovní sedmnáctce, kde předloni v bitvě o titul s Woodsem utopil dva míče.

Ovšem po první ráně na green nic nenasvědčovalo možnému dostižení vedení. Španěl zahrál příliš obezřetně a skončil na opačné straně greenu, nějakých 14 metrů od jamky. Ovšem svým patem s dvěma mírnými brejky postavil diváky na nohy. Nakonec mohl rozhodnou na osmnácté jamce, ale podobný pat, jakým se Fowler vyšvihl do čela, neproměnil.

Na -12 se před závěrečnou jamkou hřál i Ben Martin. Ten den drajvoval spolehlivě, žel na 72. jamce ho nejdelší hůl v bagu zradila. Skončil příliš vpravo, na green šel tudíž až třetí ranou a složitý pat, jenž by ho udržel ve hře, těsně minul.
Strhující závěr předvedl také turnajový debutant Kevin Kisner, jenž mohl rozesmutnit jak Garcíu, tak Fowlera, ovšem pat na výhru na Players snad o centimetr minul zprava.

A tak musela rozhodnout rozehrávka tří mužů, na turnaji hraná na tři jamky – č. 16, 17 a 18. Na úvod patrně zapracoval adrenalin. Na pětiparu, kde nedlouho předtím všichni tři protagonisté uspěli, napálili drajvy shodně příliš doprava, a tak se museli jen vrátit na fervej a na green šli třetí ranou. Výsledkem byl třikrát par. Na sedmnáctce nejprve Kisner poslal míček na nějaký tři metry od fangle, García naneštěstí pro něho zopakoval svůj dryjv ze čtvrtého kola, zato Fowler posadil míček brilantně do dvou metrů od cíle.

A protože Španěl dechberoucí pat nezopakoval, zatímco soupeři si připsali birdie, docházelo na lámání chleba. Sedmnáctka skutečně rozhodla. García o chvíli později na poslední jamce minul pat na birdie a poroučel se z kola ven, duel se tak zúžil na dva domácí hráče.

A ti šli znovu na sedmnáctou jamku. Kisner šel na týčko sebevědomě, žel trefil hranu bankru, od které se míček odrazil, aby skončil na čtyři metry od fangle. A Fowler si takovou příležitost nechtěl nechat uniknout. Potřetí ten ten poslal míček do vzdálenosti, která volá po birdie. Předvedl snad nejlepší odpal na této jamce v průběhu finálového kola, kde pokaždé ten den zapisoval birdie. A protože Kisner nedokázal na svého krajana zatlačit, „povinný" berdík byl už jen dílem okamžiku. Fowler získal druhý titul na okruhu a svým soupeřům dal pádnou odpověď na to, zda je nejpřeceňovanějším hráčem na okruhu PGA Tour!

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...