Spa Hotel Ulrika

Rory jamkovkaNehledě na změnu formátu jamkovky WGC, kdy se nejprve hrálo ve skupinách, ze kterých vzešlo 16 jmen pro vyřazovací boje, Rory McIlroy nepoznal hořkost porážky a navázal na 45 posledních jamek z Augusty. Odměnou je mu prestižní titul z World Golf Championship-Cadillac Match Play, kde si ve finále relativně snadno poradil z Gary Woodlandem 4&2. S denním předstihem si tak nadělil pěkný dárek k 26. narozeninám.

Nejvážnějším soupeřem tak pro aktuální světovou jedničku byl Paul Casey ve čtvrtfinále, jejichž souboj na 21. jamce přerušila tma, aby Rory pečetil postup o den později hned zkraje, na jamce s pořadovým číslem 22.
Snadné to neměl ani proti Jimu Furykovi, jenž dokonale zúročil formu posledních dní. McIlroy ale ukázal pevné nervy a po výhře 1 up se mohl těšit na finále, které Woodsland sebral Dannymu Willettovi. Mladý Angličan sice podlehl 3&2, ale v turnaji zanechal výborný dojem a naznačil, že naděje do něho vkládané by nemusely být liché.

Ve finále se hráči drželi bok po boku jen první tři jamky – birdie, bogey, bogey. Pak však převzal otěže McIlroy a už v polovině dějství vedl o čtyři jamky. Woodland sice ještě zvedl hlavu a na dvanáctce snížil rozdíl na dvě, ale když Rory čtrnáctce s přičiněním soupeře znovu utekl o tři, byl duel na 16. jamce ukončen – 4&2 pro McIlroye.

„V průběhu turnaje jsem díky několika patům získával sebevědomí, které jsem zúročil nejprve proti Jimovi v boji o finále," ohlížel se za průběhem turnaje McIlroy.
K finále pak poznamenal: „ Jakmile jsem se dostal do zápasu, stupňoval jsem svůj výkon, což byla výhoda. V každé fázi turnaje jsem se dokázal dostat do této pozice a dovést zápas k vítězství, proměnit šanci, kdykoliv jsem to potřeboval."

Dodejme, že McIlroy je teprve druhým vítězem jamkovky, který do hry vstupoval coby nejvýše nasazený hráč. Před ním se to povedlo pouze Woodsovi, a to hned třikrát.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: @McIlroyRory


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...