ilu-putt-750Prvním a dost možná už také jediným hráčem, který dokázal v letošní sezoně vyhrát tři turnaje PGA Tour, se stal minulý týden Patrick Cantlay. Trochu nenápadný Američan tak potvrdil, že je golfistou s možná největším výkonnostním vzestupem za poslední roky. Díky výhře na BMW Championship se ujal vedení ve fedexcupovém play-off a jen tak mimochodem si definitivně zajistil i místo v americkém týmu pro blížící se Ryder Cup.

Před začátkem turnaje přijímali bookmakeři na Cantlayho sázky v poměru 23 ku jedné a jistý zámořský tipér toho neváhal využít - naložil tiket za plné tři tisícovky dolarů a shrábl tudíž 69 tisíc. Je to jen další dobrý důkaz o tom, že stále ještě ani ne třicetiletý Američan se dlouhodobě pohybuje tak trochu pod radarem fandů i odborníků, přitom se aktuálně vyšplhal už na čtvrté místo světového žebříčku.

Zmíněný sázkař nicméně musel vytrpět pořádné drama, Cantlay totiž svedl pamětihodný rozstřel s krajanem DeChambeauem a rozhodla až šestá dodatečná jamka. Co jeho soupeř jakožto známý ranař nahnal na vzdálenosti, kompenzoval pozdější vítěz fantastickým patováním. Statistici po turnaji upozornili, že proměnil všech 41 patů ze vzdálenosti jeden a půl metrů či kratší, pokud pak jde o paty od tří do pěti metrů, v těch měl úspěšnost 10 z 12. Neskutečná čísla představují rekordní bilanci v éře měření systémem Shotlink. A další údaj: celkem proměnil Američan paty o souhrnné vzdálenosti téměř 164 metrů, což je pro změnu rekord letošní sezony na PGA Tour.

Cantlay zkrátka o víkendu v Marylandu splnil všechno, co bylo potřeba. Nutnost birdie na poslední jamce? Není problém. Šestá jamka v rozstřelu a birdie na výhru? Bylo. Není divu, že si u komentátorů vysloužil novou přezdívku Patty Ice, s využitím jeho křestního jména volně přeložitelnou jako Ledově klidný Patrick (či patér). Jeho klid ve vypjatých momentech se pak jistě bude hodit Stevu Strickerovi, kapitán rydercupové sestavy USA by jej ostatně nejspíš povolal do zbraně, i kdyby si výhrou už nezajistil místo v týmu přímo. A kapitán Evropy Thomas Bjorn naopak na svém twitterovém účtu zavtipkoval: „Procházím zrovna zoufale matriky, abych někde našel důkaz o tom, že Cantlay je ve skutečnosti Kanaďan."

Hledal marně. Čerstvý vítěz BMW Championship už se na Ryder Cup těší. „Jako malý jsem o něm tolikrát slyšel, pak jsem ho mnohokrát sledoval v televizi. Jsem si jistý, že to tam bude přesně takové, jako jsem si vysnil," radoval se Cantlay. Ještě předtím ho ale čeká finále FedEx Cupu - a do boje o gigantickou finanční prémii patnáct milionů dolarů bude vstupovat z prvního místa a tudíž s odečtem deseti ran...

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://twitter.com/GolfBet/status/1432125346539728900
https://www.instagram.com/p/CTNbYBbltOr/
https://twitter.com/RyderCupUSA/status/1432122660595642376
https://twitter.com/Amanda_Balionis/status/1432123446016753675
https://twitter.com/thomasbjorngolf/status/1432102921378877449
https://twitter.com/WillGrayGC/status/1432127713666600964


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...