Spa Hotel Ulrika

Ohair_SAž do rozehrávky dospěl další díl ze série PGA Tour, kterým byl kanadský RBC Canadian Open. Do ní nakonec výsledkem 276/-4 postoupili dva Američané, Sean O´Hair a Kris Blanks. Rozhodnutí padlo hned na první jamce play-off, na níž zkušenějšímu O´Hairovi stačilo i bogey, když jeho soupeř nezvládl krátký pat na bogey.
Třetí místo si s odstupem jediné rány odvezl Argentinec Romero, radost domácím příznivcům udělal čtvrtým místem Adam Hadwin, jehož doplnil ještě Geoff Ogilvy z Austrálie (oba 278/-2).

O´Hairův triumf je přitom vcelku nečekaný, týden předtím vyhořel na Open a v průběhu sezony zažíval jeden neúspěch za druhým – z do té doby 17 startů jen sedmkrát prošel cutem a také středeční Pro-Am turnaj bezprostředně před turnajem byl pro něho noční můrou. Jeho letošní neúspěchy odnesli i dva muži po jeho boku, shodou okolností Kanaďané – trenér švihu Sean Foley, jenž v současnosti spolupracuje i s Woodsem, a kedík Brennan Little.
„Je to docela ironie, že tu po středě sedím, po tom, jak jsem se cítil, je neuvěřitelné, že držím tuhle trofej,“ vykládal s pohárem v ruce po skončení bojů devětadvacetiletý golfista, který svou pouť za vítězstvím začal četbou Bible. „Nakonec jsem si řekl – je na čase nechat věci běžet, ať se stane cokoliv,“ odhalil svůj vítězný recept.

V turnaji startoval i vládce současného golfu Luke Donald, ale dlouho se nemohl prosadit. První kolo sice ještě obešel v paru, ale v následujících dvou rundách skončil v plusových číslech. Zlepšil se až ve finále, po kterém se díky třem úderům pod par dostal nakonec na dělené 17. místo.
Stejného umístění jako Donald dosáhl i další velezkušený borec, Jihoafričan Ernie Els, který v probíhající sezoně zatím marně hledá formu. Ostatně do dokládají i jeho nevyrovnané výsledky – 68, 74, 74 a 66 ran.

Sean O´Hair snad konečně prolomil sérii nezdarů. (Foto: www.pgatour.com)

Výsledky turnaje


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...