Spa Hotel Ulrika

Kaymer"Myslím, že mám za sebou nejtěžší golfový den. Útočili na mě tři Američané v Americe, a proto jsem byl pod tlakem," řekl Kaymer. Německý hráč na obtížném hřišti v Pinehurstu vedl od prvního dne a triumfoval suverénně s náskokem osmi ran.

Pouze tři hráči se po čtyřech kolech dostali v součtu pod par. Vedle Kaymera to dokázali na děleném druhém místě Američané Rickie Fowler a Erik Compton, který má za sebou dvě transplantace srdce a hrál teprve druhý major v kariéře.
Devětadvacetiletý Kaymer, bývalý první hráč světa, poprvé vyhrál major v roce 2010 na PGA Championship. Na letošním US Open vládl od prvního dne, v 1. i 2. kole zahrál 65 ran, v sobotu přidal 72 a ve finále turnaj uzavřel s 69. Celkem se tak dostal na devět pod par a 271 ran je druhé nejnižší skóre v historii US Open.
"Vyhrát v kariéře alespoň jeden major je krásné, ale dokázat to dvakrát, tak to znamená mnohem víc. Nepotřebuju nikomu nic dokazovat, ale naplňuje mě to uspokojením a je oku lahodící mít dva majory," usmíval se Kaymer.
Přestože měl před finále náskok šesti ran, musel se vypořádat s velkým tlakem, aby finále zvládl. "Nikdo na Kaymera neměl, hráli jsme jen o druhé místo," řekl Compton a Fowler, který šel s Němcem finále, dodal: "Martin hrál svůj vlastní turnaj."
Na děleném čtvrtém místě skončila pětice hráčů už s odstupem deseti ran na Kaymera. "Turnaj rozhodl v prvních dvou dnech, zahrál dvakrát 65 a zadupal naše šance do prachu," řekl druhý hráč světa Švéd Henrik Stenson.
První golfista světa Adam Scott z Austrálie obsadil dělené deváté místo. Obhájce titulu Angličan Justin Rose měl celkově tři rány nad par a byl dvanáctý. Turnaje se nezúčastnil Američan Tiger Woods, který se zotavuje po operaci zad.

Text: ČTK, foto: GlobeMedia/Reuters

Výsledky US Open ZDE>>>


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...