Spa Hotel Ulrika

G-MacPoslední z major turnajů tohoto roku je za námi a i na PGA Championship uvízla v síti prvních dvou kol řada velkých hráčů, zmiňme ty nejznámější. Cutem neprošli: Woods, Kaymer, Els, Ogilvy, Clarke, McDowell, Kim, D. Johnson, Oosthuizen, Snedeker, Cabrera, Rose, Singh, Cink. Turnaj se tak stal největším pohřebištěm hvězd mezi letošními grandslamy.

Řadě velkých jmen se ale na majorech letos nedařilo opakovaně, zde je seznam poražených, břídilem roku v tomto ohledu je Graeme McDowell, jenž po senzační uplynulé sezoně vstupoval do každého jako jeden z horkých favoritů, ale hned třikrát ani neprošel cutem.

Graeme McDowell: loni BBC natočila humorné video, kde mu jeho kolegové Poulter a McIlroy kradou vydřené trofeje za vítězství na US Open a Ryder Cupu. Rodák ze Severního Irska pak společně s Němcem Kaymerem stanul v čele evropského žebříčku. A letos? Nula vítězství a 90. pozice ve FedEx Cupu a 30. místo mezi Evropany (Race to Dubai). Z turnajů velké čtyřky prošel cutem jen na US Open, kde skončil 14.

Geoff Ogilvy: ano, dělené čtvrté místo na Masters je strašně fajn, stejně jako z něj plynoucích 331 tisíc dolarů. Jenže na dalších 3 major turnajích se u Australanova jména objevilo v kolonce výsledku mezi hráči tolik neoblíbené „CUT“.

Ernie Els: zkušený Jihoafričan prožívá nejhorší sezonu od svého nástupu na PGA Tour v roce 1994. Nejenže letos nevyhrál ani jeden turnaj (loni zvítězil dvakrát), ale hned na třech podnicích grandslamu neprošel do víkendových bojů, podařilo se mu to jen na Masters, kde skončil na děleném 47. místě. Navíc letos ani na jedné z akcí nejlepšího okruhu světa nepronikl do top 10 a před PGA Championship mu s výdělkem 512 tisíc dolarů patřila v hodnocení FedEx Cup až 126. pozice.

Camilo Villegas: nejpřeceňovanější hráč současnosti byl letos jednou diskvalifikován a desetkrát neprošel cutem, z toho hned na třech majorech. O víkendu si zahrál jen na Masters, kde se umístil na 49. příčce.

Bratři Molinariové: loni se jako první bratrská dvojice aktivně zúčastnili Ryder Cupu, Francesco skončil na konci sezony na 5. místě evropského žebříčku, Edoardo byl 11. Jenže letos je to o poznání horší, především na majorech. Francesco prošel cutem jen na PGA Championship, třikrát vypadl před víkendem. Edoardo sice prošel cutem pokaždé, za zmínku ale stojí jen 11. místo z Masters.

Angel Cabrera: vítěz Masters z roku 2009 letos uspěl právě jen v Augustě (7. místo). Na dalších třech turnajích přejít přes druhé kolo nedokázal. Podobnou statistiku má i Hunter Mahan, cutem prošel jen na PGA Championship, třikrát vypadl předčasně.

Co to hraji za golf? (Foto: chicagotribune.com)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...