Spa Hotel Ulrika

McIlroy_MastersTriumf z golfového majoru se počítá. Cesta na vrchol však bývá složitá. Vítězové musí zdolat našlapané startovní pole, zvládnout tlak, zahrát skvělý golf a zachovat klidnou hlavu. A také potřebují trochu sportovního štěstí. Kdo vyšplhá na vrchol letos? Favoritů je na Masters několik, vítěz ale může být jen jeden.

Svůj triumf přijede do Augusty obhajovat Charl Schwartzel. Že by napodobil loňské překvapivé vítězství, s tím se příliš nepočítá. I on je ale samozřejmě ve hře o hodně tučnou prémii. Ve hře je celých osm milionů dolarů. Kdo si z nich odkrojí největší kus?
Velké šance se dávají Rory McIlroyovi, který zažil skvělý start letošního roku. Už před sezonou uvedl, že se vrací na PGA Tour, čehož určitě nelituje. Ze tří turnajů vytěžil třetí, druhé i první místo. Triumfem z Honda Classic navíc sesadil Luke Donalda a stal se novou světovou jedničkou. Z posledních dvanácti turnajů, do kterých zasáhl, skončil jedenáctkrát v top 5. Poslední tři týdny před Masters nehrál, odpočíval, nabíral nové síly a také pracoval na své hře. „Vím, že stále musím tvrdě pracovat a dát tomu sto procent,“ říkal.
McIlroy bude v Augustě pod ostrým dohledem nejen díky úžasné formě, ale také „zásluhou“ loňského kolapsu, kdy v posledním kole promrhal velký náskok a přišel o vítězství. Jak je ale velkým hráčem, ukázal na následujícím US Open, které vyhrál s drtivým náskokem.

Dalším, na něhož se zaměří na Masters pozornost, je Tiger Woods. Turnaj vyhrál čtyřikrát a neskrývá, že by rád překonal rekord šesti trofejí Jacka Nicklause. Letos už naznačil, že by mohl předvést skvělý golf, na výhru nicméně čeká. Navíc v Doralu nedohrál kvůli bolavé achilovce poslední kolo. „V minulosti bych hrál dál, ale nyní jsem udělal to, co jsem považoval za nutné,“ přiznal.

Na vítězství z turnajů velké čtyřky stále čekají Luke Donald a Lee Westwood, tedy další dvojice favoritů. Oba se v úvodu sezony mírně hledali, Donald dokonce přišel i o post golfové jedničky. V polovině března se ale opět předvedl ve velké parádě, vyhrál čtyřčlenné play-off Transitions Championship a vrátil se na golfový trůn.
Na každém turnaji se musí počítat také s Martinem Kaymerem, předloňským vítězem PGA Championship. Dva triumfy z Augusty řadí mezi favority také Phila Mickelsona. A pak jsou tady „mladé pušky“ – Keegan Bradley, Webb Simpson či Dustin Johnson.
Trofej z PGA si letos odvezli Bill Haas, Hunter Mahan nebo Justin Rose. Je tu i řada hráčů, kteří na svou šanci číhají. Pokud se potkají s formou, mohou klidně v Augustě zaútočit na vítězství – Nick Watney, Bubba Watson, Jason Day, Adam Scott, K. J. Choi. Startovní pole je nabité hvězdami, takže tipovat vítěze je více než složité.

Jak to vidí bookmakeři?
Zahraniční sazkové kanceláře vidí největšího favorita v McIlroyovi. O něco nižší kurz je vypsán na výhru Woodse. Zatímco bwin vypsal na výhru McIlroye kurz 5,5:1 a na Woodsův triumf kurz 8:1, sazková kancelář UNIBET věří McIlroyovi kurzem 6:1 a Woodsovi 6,5:1. Obě kanceláře se shodují i v dalším pořadí – o málo nižší kurz je vypsán na Mickelsona, následují Westwood a Donald. V dalším pořadí se už mírně liší. Na obhájce Schwartzela vypsal bwin kurz 29:1, UNIBET 35:1.

Oficiální stránky turnaje zde

Text: Petr Sobol, foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...