Spa Hotel Ulrika

ST_malyHráči kontinentální Evropy opět nenašli recept na své protějšky z Ostrovů. I přes velkou ztrátu před závěrečnými singly ale z turnaje Seve Trophy udělali drama, když pětibodové manko smazali.

Tým složený z hráčů Velké Británie a Irska zvládl lépe program úvodních tří dnů (fourball, foursome, greensome) a na hřišti v Saint-Nom-la-Breteche nedaleko Paříže vedl před závěrečnými singly o pět bodů 11,5 – 6,5. Z 10 závěrečných zápasů tak stačilo mužstvu k obhajobě prvenství získat 2,5 bodu.

Jenže souboje muže proti muži začaly pro Ostrovany katastrofálně. Kontinentální Evropa získala 5 z úvodních 5 duelů a stav byl rázem srovnaný. Hostům nepomohl ani start největší hvězdy turnaje Lee Westwooda. Ten prohrál svůj zápas s v poslední době skvěle hrajícím Dánem Thomasem Björnem 2&1. Na vítězi letošního The Open Darrenu Clarkeovi si zase smlsnul Španěl Miguel Angel Jiménez (4&2).

Pak se ale dobře rozjetá mašina domácího týmu zpomalila, aby ji úplně zastavil Angličan Ian Poulter. A to i přesto, že jeho soupeř Matteo Manassero předváděl parádní golf. Poulter je však známý hecíř a brilantní týmový hráč. Na posledních třech jamkách zahrál 3 berdíky a nejenže otočil nepříznivě se vyvíjející skóre vlastního zápasu, ale rozhodl i o triumfu svého týmu. „Matteo hrál dost dobře a nutil mě, abych musel zápas vyhrát vlastními silami. Na posledních jamkách jsem byl hodně agresivní, a naštěstí se to vyplatilo,“ řekl Poulter stanici Canal Plus po své výhře 1&0. „Mít takového borce v týmu je prostě fantazie. Není to jen o tom, jak hraje golf a miluje jamkovku, jeho bojovnost je navíc strašlivě nakažlivá,“ chválil nadšeně Poultera kapitán vítězného týmu Paul McGinley. A měl proč. Poulter získal 4 z 5 možných bodů a byl nejlepším hráčem svého mužstva.

„Ulevilo se mi,“ pokračoval McGinley. „Do turnaje jsme vstupovali jako outsideři, chyběli nám tři z našich nejlepších borců, nebyl tu Donald, McIlroy ani McDowell. Před posledními zápasy jsme ale byli jasnými favority. V singlech jsme však málem turnaj ztratili,“ hodnotil turnaj Ir pro agenturu AP.

Hráči z Ostrovů tak pokračují ve spanilé jízdě turnajem, který zakládal Seve Ballesteros. Kromě prvního ročníku v roce 2000 totiž vyhráli všech dalších 6 klání.

Kompletní výsledky turnaje najdete zde.

Vítězný tým s trofejí.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...