Spa Hotel Ulrika

AnVlajkovou loď evropské PGA Tour BMW PGA Championship překvapivě dobyl jihokorejský golfista Byeong Hun An. Zvítězil ve velkém stylu, když jej od druhých hráčů v pořadí, M. A. Jiméneze a T. Jaideeho, dělilo šest ran. Vůbec se nedařilo světové jedničce Rorymu McIlroyovi, který ve Wentworthu neprošel cutem.

Talentovaný Korejec získal na nejvyšší evropské sérii premiérový titul, který navíc ozdobil novým rekordem turnaje – v součtu čtyř kol zahrál 21 úderů pod par, celkem 267, čímž o dvě rány překonal dosavadní vítězné skóre.
Důležitý krok učil v pátek, kdy zahrál 64 ran, a v neděli se tomuto výsledku znovu přiblížil, tentokrát donesl jen o ránu víc. V obou případech si na hřišti počínal naprosto bezchybně. A protože nijak nezaváhal ani ve dalších dvou kolech, soupeři na rozjetého mladíka těžko hledali protizbraň.

Třiadvacetiletý golfista a někdejší vítěz US Amateur z roku 2009 jen potvrdil svůj talent. V nováčkovské sezoně na EPGA Tour se rychle zorientoval a díky nedělní výhře skočil mezi 60 nejlepších hráčů světa.
„Pro mě je tento turnaj pátý major," rozplýval se šťastný mladík. „Bezpochyby je to můj největší triumf, který mi dá hodně do další kariéry. Je to okamžik, který mění můj život. Nečekal jsem to, přišlo to náhle, vůbec jsem netušil, že mám titul na dosah," dodal hráč, který ve Wentworthu zvítězil jako první asijský golfista.

K finálovému výkonu pak poznamenal: „Celou sezonu hraji slušně a také dnes jsem podal velmi dobrý výkon. Na začátku jsem byl sice trochu nervózní, ale počínal jsem si sebevědomě, protože jsem dobře patoval a míče jsem trefoval přesně. I když jsem se dopustil několika chyb, nakonec z toho žádné bogey nebylo."

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Globe Media/Action Images


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...