Spa Hotel Ulrika

Shin OpenKorejská golfistka Jiyai Shin získala již druhé vítězství na Ricoh Women´s British Open. Do nedělního dne, kdy na hráčky čekala hned dvě kola, šla se solidním náskokem pěti ran, když 64 ranami stanovila nový rekord hřiště Royal Liverpool. A svůj odstup nakonec dokázala navýšit na celkových 9 úderů, což je nejvyšší rozdíl od doby, kdy se turnaj zařadil mezi majory (2001).
Shin tím završila sezonu, v níž na majorech kralovaly výhradně hráčky z Asie. Navázala tak na své krajanky Sun Young Yoo a Na Yeon Choi, vítězky Kraft Nabisco Championship a US Women's Open a na Číňanku Shanshan Feng, jež ovládla LPGA Championship.

Někdejší světová jednička a před turnajem desátá hráčky světa zahrála v součtu čtyř kol devět úderů pod par a v náročných podmínkách odsoudila zbytek startovního pole k bitvě o druhé místo. To nakonec připadlo její krajance Inbee Park (E), třetí skončila Američanky Paula Creamer (+1).
„Podmínky byly vzhledem k počasí velmi náročné," konstatovala Shin. „Soustředila jsem se proto na každou následující ránu. Když jsem zahrála svůj poslední pat, jen jsem si pomyslela – bože, bylo to vzrušující."

Do první z nedělních dvou rund sice nevstoupila šťastně, po deseti jamkách se jí soupeřky přiblížily na rozdíl jediné rány, ale to bylo z jejich strany maximum. Od této chvíle jim Korejka opět unikala a nezastavilo ji ani triple bogey zkraje závěrečného kola.

„Tato hřiště jsou jako stvořená pro mou hru," pochvalovala si Shin po skončení bojů. „Hrála jsem skvělé rány a měla dostatek sebevědomí. Díky tomu budu mít na tento turnaj krásné vzpomínky. Kdykoliv přijedu na British Open, užívám si to tady a mé hře to pomáhá," přiznala golfistka, která na stejném turnaji triumfovala už v roce 2008 v Sunningdale.

Kompletní výsledky turnaje zde

Vítězná Jiyai Shin získala svůj druhý major v kariéře. Foto: LET


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...