sabbatini-svk-750Možná ještě máte v paměti loňský souboj Ondřeje Liesera s někdejším hráčem první světové desítky Rory Sabbatinim. Není vyloučeno, že si duel zopakují nebo že Roryho vyzve další z českých borců. O přípravách, organizaci či budoucnosti nejprestižnější slovenské golfové akce roku hovoří její zakladatel Peter Petrovič.

Slovak Open se stává již zavedeným pojmem. Kolikátý ročník se letos uskuteční, kde proběhne a v jakém termínu?

Děkujeme za uznání. Připravujeme už čtvrtý ročník, který proběhne od 13. do 15. září 2020. Pokračujeme v tradici jako v předešlých letech, turnaj se uskuteční v Penati Golf Resort. Hřiště Legend, navržené Jackem Nicklausem, se u hráčů těší velké oblibě a vždy bývá výborně připravené. Těší nás, že každým rokem popularita turnaje vzrůstá jak mezi hráči, tak mezi sponzory. Ambasadorem turnaje se stal nejúspěšnější slovenský hráč Rory Sabbatini, který přijal pozvání i pro letošní ročník. Největší novinku představuje vyšší odměna pro vítěze, která vzrostla z 2 000 na 10 000 euro, přičemž v úhrnu prize money dosahuje k zajímavé úrovni 20 000 euro. Dosáhli jsme toho díky našim stálým partnerům LuxApartments a novému partneru, Penati Golf Resort. Turnaj tak letos ponese název PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP.

Vloni nelákala pouze zajímavá částka pro vítěze, ale v osobě Roryho i světová konkurence. Zúčastní se i letos?

Věříme, že celá situace kolem covidu 19 se vyvine tak, že bude možné Roryho i jeho manželku Martinu na turnaji přivítat. Je pro nás ctí, že se stal ambasadorem tohoto podniku. Organizací turnaje byl nadšený, a proto souhlasil a přijal nabídku i pro letošní ročník. Golfová klinika s Rorym sklidila velký ohlas u diváků i hráčů, o jeho play-off s Ondřejem Lieserem nemluvě. Závěr turnaje byl velmi napínavý, poslední jamky se skóre přelévalo a až poslední pat Roryho rozhodl o tom, zda se půjde do play-off. V něm se ukázala jeho kvalita, navzdory skvělému výkonu soupeře tak trofej vybojoval pro sebe.

Jaký program jste připravili? A kdo všechno a za jakých podmínek se může hlavního turnaje zúčastnit?

Na programu vždy dlouho a precizně pracujeme, aby zaujal i nehráče. Proto, podobně jako v minulých letech, máme pro diváky k dispozici materiál, který jsme ještě vyšperkovali tak, aby zaujal každého. Sami jsme byli příjemně překvapení, kolik lidí jsme inspirovali k návštěvě Penati, a věřím, že své cesty nelitovali.
Přivítáme každého profesionálního hráče, který je členem jakékoliv PGA. Rádi bychom zde měli i více žen. Dosud totiž ukázaly, že hřiště Legend mohou pokořit a dokáží na něm uhrát velmi dobré výsledky. Kromě toho je pro všechny hráče přítomnost dam ve flightu příjemným zpestřením.
Na turnaj tradičně zveme amatérské mistry Slovenska ve hře na rány, divoké karty se důsledně udělují také na vybraných turnajích. Například v létě probíhá třídenní šampionát lomnického klubu, jenž je zařazen i do WAGR, a vítězovi poskytujeme divokou kartu. Na ty se může těšit i Česká golfová federace.

Jak se na letošním ročníku podepíše koronavirová pandemie?

Věříme, že se právě pandemie na našem ročníku podepíše opačně, a sice největší účastí hráčů z Evropy, jakou jsme zde dosud měli. Turnaje hráčům scházejí a termín PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP nekoliduje s žádným významným turnajem. Hráčům, organizátorům, divákům a všem účastníkům samozřejmě poskytneme maximální péči a také veškerá hygienická pravidla, aby se u nás cítili bezpečně.

Prozradíte nějaké plány týkající se budoucnosti Slovak Open.

Hlavní téma, které průběžně řešíme, představuje finanční stabilita turnaje, za niž děkujeme našim partnerům. Na pět let se stal titulárním partnerem Penati Golf Resort, na tři roky máme podepsanou smlouvu s generálním partnerem, jímž je společnost stavící ve zdejším resortu luxusní apartmány. Děkujeme nicméně každému z partnerů, který nás podpoří.
Budoucnost turnaje souvisí s detaily. Máme zájem zvyšovat úroveň tohoto podniku, navyšovat prize money, do budoucna, v závislosti na zájmu, chceme otevřít samostatnou kategorii pro ženy. Je totiž pravda, že se ženský golf rozvíjí velmi rychle, takže bychom na tomto podniku rádi přivítali co nejvíce hráček. Komu by se ostatně nelíbil ladný dámský švih.
Každoročně také zvažujeme, zda jsme připraveni rozšířit turnaj na tři kola, toto téma v našich úvahách silně rezonuje. Všechno záleží na možnostech podpory, ale doufáme, že se nám v krátké době rozšířit akci na více hracích dní podaří. Jsme si vědomi skutečnosti, že na Slovensku tento podnik nemá konkurenci, sami navíc máme motivaci posunovat laťku rok od roku výš a učinit jej pro všechny aktéry nezapomenutelným.

Převzato z časopisu Golf 7-8/2020
Za rozhovor děkuji Josef Slezák


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...