Spa Hotel Ulrika

slga-3vek-zahVe druhé polovině března proběhlo na Zbraslavi oficiální zahájení golfové výuky Univerzity 3. věku Slavíček Golf Academy. Úspěšný projekt pořádaný společně s Vysokou školou ekonomickou a Prague City Golf Zbraslav probíhá letos již druhým rokem. Jeho cílem je přiblížit golf seniorům, kteří se rádi vzdělávají a současně chtějí i ve zralém věku zůstat aktivní.

Ojedinělý projekt přináší seniorům možnost získat ve 13 vyučovacích týdnech teoretické poznatky o golfu, naučit se základy hry a v případě loňských absolventů dále rozvíjet své golfové schopnosti. Kvůli velkému zájmu jsou letos studenti rozděleni do tří skupin po dvaceti dle úrovně znalostí na začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé „Výuka v jarním semestru probíhá každý týden v pondělí a čtvrtek, vždy ve 4 vyučovacích hodinách na Zbraslavi," uvádí garant za oblast vzdělávání seniorů v SLGA, docent Zdeněk Vojtíšek.

slga-studentiO golfové kurzy je, i díky velmi přijatelné ceně, mezi seniory velký zájem. „Letos se jich přihlásilo 60 a více než dvě třetiny z nich tvoří dámy," říká doc. Vojtíšek a dodává: „Věkový průměr je 69 let a nejstarší účastník letos v červenci oslaví 79. narozeniny."
S myšlenkou Univerzity 3. věku přišel už na podzim roku 2013 ředitel Slavíček Golf Academy Tomáš Slavíček, který usiluje o popularizaci golfu mezi širokou veřejností. „Právě Univerzita 3. věku je jednou z příležitostí změnit vnímání golfu a představit jej jako prostředek zdravého využití volného času."
První kurzy se rozběhly loni v srpnu a jednalo se o vůbec první podobný projekt, zaměřený na výuku golfu seniorů v České republice. Minulý ročník úspěšně absolvovalo 38 studentů, z nichž většina pokračuje i nadále v kurzech pro pokročilé v letošní sezóně.

Slavíček Golf Academy je největší golfová akademie v České republice, která dnes působí ve čtyřech tréninkových golfových areálech a v jejich příjemném prostředí nabízí programy specializované na výuku dětí. Pod profesionálním vedením trénuje nyní ve Slavíček Golf Academy na 150 dětí. Akademie nabízí golfové programy v celé šíři – od přípravy k vrcholové hře až po výuku dětí, které se chtějí věnovat golfu jen rekreačně. Aktivně spolupracuje s mateřskými školami a dalšími vzdělávacími zařízeními. Zaměřuje se na golfové aktivity pro seniory a hendikepované hráče. V roce 2014 získala SLGA titul Mistra ČR družstev do 14 let.

Více o Slavíček Golf Academy ZDE>>>

Text a foto: Kateřina Martykánová, slga.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...