Spa Hotel Ulrika

kniha-hul-kvetina-250Dnes už lidé u nás vědí o golfu daleko více než před 20 lety. Zařadil se do běžného života jako jeden z dalších sportů, dostupných široké veřejnosti. Řada z nás jej bere jako příležitost k setkávání se s přáteli v příjemném prostředí, mnohé žene touha vylepšovat svůj HCP na různých turnajích – možností je díky téměř osmi desítkám golfových hřišť po celé ČR nepřeberné množství.

Ale jsou mezi námi tací, kteří si golf vybrali jako terapii. Není to pro ně adrenalinový sport, ale aktivita přinášející klid a pohodu v prostředí krásné přírody. Právě o takové ženě vypráví příběh, napsaný podle skutečné události spisovatelkou Zorou Castillo. Její kniha s názvem CALAWAY vyšla v květnu roku 2018 a natolik oslovila producentku Pavlu Krečmerovou, že se rozhodla dát příběhu filmovou podobu. Premiérově se do kin dostane na počátku příštího roku.

Trailer k filmu ZDE
https://www.youtube.com/watch?v=T_jaqtLBmS0

O čem příběh vypráví ? Proč právě název Calaway? Která krásná zákoutí se ve filmu objeví? A jak probíhalo natáčení? O tom jsou následující řádky rozhovoru s autorkou románu – spisovatelkou Zorou Castillo.

Dosud jste vydala čtyři knihy, všechny vycházejí ze skutečných událostí. Třetí knihou je Calaway. Kde čerpáte inspiraci pro své příběhy a proč jste se rozhodla pro název světové golfové značky Callaway?

S manželem jsme díky jeho práci developera procestovali mnoho zemí. Úkolem manželek a matek na cestách bývá většinou postarat se o chod rodiny a zajistit její fungování po všech stránkách. Při běžných denních aktivitách, starostech o děti i rodinu se potkáváte s různými lidmi, slyšíte různé příběhy. Mým koníčkem odjakživa bylo si to, co mě zaujalo, zapisovat. Před 6 lety, po smrti manžela, jsem se rozhodla začít psát a podělit se s ostatními o příběhy druhých lidí, někdy smutných, někdy veselých.
Tak vznikla i kniha Calaway. Příběh vypráví o síle ženy, která se zamiluje, vdá se, ale bohužel jí do života zasáhne tragická událost. Jak a proč najde sílu se poprat se svým osudem, se mohou čtenář dočíst v mé knížce. Pro diváky v kinech bude připraveno filmové zpracování příběhu. Pod názvem Můj příběh se dotočilo letos v létě a premiéra proběhne začátkem ledna příštího roku.

Ale proč právě Calaway, i když psáno jen s jedním „l"?

V knize to má svůj důvod. Naše hrdinka Elizabeth hledá po prožité tragédii nový smysl života. Byla baletka, ale baletu se už věnovat nemůže. Na doporučení známého se začne věnovat golfu. Důvod je prozaický. Na golfových hřištích brzy ráno nebo k večeru bývá naprostý klid a většinou tam potkáte jen pár lidí... A ti jsou stejně zabráni do své hry. Prostředí krásné přírody a ticha se pro moji hrdinku stane tím správným balzámem na její poraněnou duši i tělo. Na golfu se odvíjí třetina příběhu. Právě v tomto prostředí probíhá zdárněji její terapie, právě tady – mezi fervejemi a greeny – se opět začíná cítit jako člověk. A co by to bylo za příběh, kdyby se v něm neobjevila i ta správná láska. Snad neprozradím moc, když řeknu, že právě zde potká spřízněnou duši. Díky čepici s nápisem Callaway se jí dostane přiléhavé přezdívky Calaweyová.

Ale film se jmenuje Můj příběh, proč ta změna?

Všechny knižní předlohy poskytují filmům většinou jen základní osu, ale od samotného filmového příběhu se odchylují. Ani má kniha není výjimkou. Ve filmovém zpracování už golfová značka takovou roli nehraje. V něm je kladen důraz na samotné vykreslení příběhu. Že se něco takového může stát komukoliv z nás, že domácí násilí není jen na papíru, ale může být pácháno třeba i nyní. Film by měl být ukázkou a možná i trochu návodem, jak řešit těžké životní situace. Že na nic v životě člověk není sám, i když je to někdy hodně těžké. Pomoci může rodina, přátelé... A hlavně, že každý problém má řešení, jen se o něm musí mluvit.

Na jakém golfovém hřišti jste natáčeli?

Česká republika má mnoho krásných hřišť a je těžké si z nich vybrat. K srdci mi ale přirostly Beskydy, a tak jsem byla moc ráda, že jsme se domluvili a natáčelo se v prostředí dvou 18jamkových hřišť na Čeladné. Akciová společnost Golferia, coby provozovatel resortu, nám jako partner filmu vyšla ve všem vstříc. Na místě je ještě jednou velké poděkování. Věřím, že se záběry z hřiště budou líbit i divákům.

O tom, jak se na Čeladné natáčelo, kdo z herců si ve filmu zahraje a na co se tedy můžeme těšit, vás budeme informovat v dalším čísle časopisu Golf, který se tak stal mediálním partnerem filmu Můj příběh.

Převzato z časopisu GOLF 10/2019
Připravila: Naďa Zímová

trailer k filmu

https://www.youtube.com/watch?v=T_jaqtLBmS0


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...