Spa Hotel Ulrika

Navarro1Na Kunětické Hoře působící Španěl Joaquín (Kino) Navarro si vybudoval náskok již ve druhém kole Mstětice Cupu (15.–17. srpna), ve finále pak svým soupeřům ještě poodjel (celkovým výsledkem -7 odskočil druhým Mrůzkovi a Novému o tři údery), a tak se mohl začít těšit na tučný šek v hodnotě 75 560 Kč. Ke své dnešní hře sdělil: „V dnešním větru se hrálo velmi těžko. Pro mě byl nejdůležitější moment po 7., 8. a 9. jamce, kdy jsem zaznamenal tři bogey za sebou. Nebylo snadné nepodlehnout skepsi a udržet koncentraci. Povedlo se a na 11. a 12. jamce jsem zaznamenal dvě birdie. Hned jsem se zase cítil nahoře. Další dvě birdie jsem přidal vzápětí – vycházely mi rány železem. Na čtrnáctce (par 5) jsem se ocitl mimo ideální zónu a přihrával si nakrátko přes bunker. Kolem jamky sice bylo hrozně málo místa, ale povedlo se mi zastavit balonek stopu od tyče a putt už nebyl problém. No a pak už stačilo rundu dohrát. Dnes jsem sice nehrál tak dobře jako včera ale stačilo to."

Na děleném druhém místě svorně skončili Filip Mrůzek a Marek Nový. Filip Mrůzek si po skvělých výkonech v prvních dvou dnech určitě věřil na lepší výsledek, ale srazily ho dvě double bogey na první a třetí jamce. Sám to okomentoval takto: „Hrál jsem teď 14 dní v kuse. Nechci se na to vymlouvat, ale udržet koncentraci bylo velmi obtížné. Drive na první jamce jsem dal někam snad za silnici (tedy out) a na trojce jsem se první ranou dostal do asi tak třícentimetrového outu." A ani v dalším průběhu se Filip chyb zcela nevyvaroval.
Marek Nový naopak vypadal spokojeně a dnešní hru komentoval takto: „Začal jsem dobře, zlomová však byla dvě bogey na 9. a 10. jamce. Trochu jsem ze hry vypadl. Na třináctce jsem ovšem zjistil, že ani ostatní zrovna nezáří, a tak jsem to ještě zkusil. Birdie na čtrnáctce považuji za samozřejmost a podařilo se mi skórovat i na sedmnáctce. S výsledkem jsem pochopitelně spokojen."

Turnaj ve Mstěticích potvrdil trend stále lepších výsledků cizinců – mezi prvními osmi zaujali hned pět pozic! Nejlepším mužem finálového dne byl Holanďan Menno van Dijk se skóre 66 (-6). Stačilo mu to na osmé místo. Nejlepším amatérem byl Jan Cafourek na děleném 21. místě a neztratila se ani nejlepší žena Šideri Váňová na 28. místě, i když dnešní výsledek ji zřejmě příliš nepotěšil (80).

Turnaj dohrál i přes bolest v rameni Ondřej Lieser. Donesl 71, což stačilo na celkové dělené 9. místo. Do finále se bohužel neprobojoval Roman Šebrle, který se na Mstětice velmi těšil, neboť na tomto hřišti dle svých slov umí zahrát a chtěl si zde spravit chuť po nevydařeném amatérském MČR.

Turnaj se odehrál v nádherném prostředí perfektně připraveného golfového klubu ve Mstěticích poblíž Prahy ve větrném, avšak slunečném počasí. Blízkost Prahy se zřejmě projevila i na příjemné divácké kulise. Celková dotace turnaje činila 400 tis. korun, vítěz si odnesl 75 560 Kč. Celkem nastoupilo 69 hráčů z 11 zemí.

Příští turnaj hostí od 28. do 31. srpna severočeská Ypsilonka.

Kompletní výsledky včetně výher ZDE>>>

Text a foto: Radovan Vrátný, Czech One


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...