Spa Hotel Ulrika

 TinteraDalší nádherný den prožili hráči na hřišti Golf&Spa Kunětická Hora a byl to den D. Druhé kolo totiž rozhodlo o tom, kdo projde cutem a kdo bude odjíždět domů. A mezi těmi šťastnějšími, které uvidíme v následujících kolech, je i trojice Čechů. Shodou okolností všichni tři startovali na pozvání promotéra – společnosti RELMOST.

Do druhého kola vycházel Ondřej Lieser s jasným cílem – vylepšit své postavení ve výsledkové listině a přiblížit se nejlepší desítce hráčů v turnaji. „Dnes jsem znovu skvěle patoval a celkově jsem se cítil lépe než včera," svěřil se český hráč. „O to víc mě mrzí, že skóre mohlo být o několik ran lepší." V jednu chvíli byl totiž Ondřej Lieser už na výsledku -7 a před sebou měl tři poslední jamky. Na nejjednodušší jamce na hřišti – na šestnáctce – však přišel nepochopitelný zkrat: z bankru u greenu se dostával až na třetí ránu, z čehož rezultovalo double bogey. Následné dvě šance na birdie na sedmnácté a osmnácté jamce zůstaly nevyužity. „Vůbec nevím, co se to tam stalo," kroutil hlavou Ondřej Lieser, „míč ležel dobře – byl to jednoduchý bunkershot, ale já jsem to nepochopitelně zkazil. Opravdu mě to štve." Lieser zahrál ve druhém kole 70 ran a s celkovým skóre -5 je zatím na děleném 31. místě.

Další z českých reprezentantů, který prošel cutem, byl Lukáš Tintěra. „Hned na první jamce jsem zahrál double bogey, které mě trošku dostalo do kolen," popisoval druhé kolo český profesionál. „Ale musím říci, že jsem nezpanikařil a několika birdie nepříznivý výsledek otočil." Tintěra tak po výkonech 71 a 70 (-3) dělí 57. příčku.

Nejlepším z českých hráčů je však po dvou kolech Stanislav Matuš. Na úvod zahrál 70 ran a v pátek se dokázal ještě o dvě rány zlepšit. „Dnes jsem opravdu výtečně patoval," hodnotil své vystoupení. „Toto hřiště mám rád a mé hře opravdu svědčí. Dnes se mi tady znovu dařilo." Dvě bogey, která se objevila v jeho kartě, nezanechala na psychice žádné výrazné stopy. „Hrál jsem klidně a soustředěně a jsem moc rád za ten výsledek." S celkovým skóre -6 je Matuš nejlepším z českých hráčů po druhém kole, když mu patří dělené 24. místo.

Hranice cutu dlouho oscilovala mezi -3 a -4. Nakonec se však zastavila na hranici -3, což udělalo velkou radost především Lukáši Tintěrovi.

66 ran v prvním i ve druhém kole zahrál Adam Gee z Anglie, což v celkovém součtu znamená -12. 32letý Londýňan si pochvaloval skvělé podmínky, které mu dovolily zahrát 6 birdie a žádné bogey. „Bylo to trochu nudné – fervej, green, pat – ale budu rád, když to tak bude pokračovat," usmíval se sympatický hráč.
Na vedoucím místě ovšem zdaleka není sám. Skvělé výkony předvedli Angličan Robert Dinwiddie a Ital Andrea Pavan, když ve druhém kole zapisovali 64 ran. To je posunulo rověnž na výsledek -12. Trojici vedoucích hráčů ještě doplnili dva španělští golfisté: Adrian Otaegui, který zapsal na hřišti čtyři birdie a žádné bogey, a Carlos Aguilar. Takže i jejich celkové skóre se zastavilo na hodnotě 12 pod par.

Vedoucí hráč prvního kola Francis McGuirk zahrál 69 ran. Mohlo to být o něco lepší, škoda bogey na poslední jamce. „Je to vždy nepříjemné, zahrát bogey na poslední jamce, ale velkou hlavu si z toho nedělám," říkal McGuirk. „Loni se mi tady v posledních kolech celkem dařilo a hřiště mé hře svědčí – tak doufám, že to ještě potvrdím." Zatím je dělený šestý se ztrátou jediné rány na vedení. Společně s ním dělí šestou příčku ještě Agustin Domingo ze Španělska.

Zdroj: PR, Golf Media, foto: Ota Mrákota


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...